Hydrolat różany

Hydrolat różany

Woda różana jest produktem ubocznym destylacji płatków róży z parą wodną. Głównym produktem otrzymywanym w tym procesie jest olejek różany. Do produkcji wody różanej Ecobotox wykorzystuje się różę damasceńską. Ciekawostką jest, że aby otrzymać jeden kilogram wody potrzeba około 5 ton kwiatów.

Woda różana ma pH zbliżone do naturalnego odczynu skóry (jak każdy naturalny hydrolat) i jest bogata w bioflawonoidy (substancje nadające roślinom barwę), m.in. kwercynę. Właśnie biolfawonoidom zawdzięcza woda różana swoje właściwości antyoksydacyjne, które zapobiegają szkodom wyrządzonym przez wolne rodniki.
Co więcej, dzięki zawartości beta-karotenu woda różana działa antyseptycznie, przeciwzapalnie i kojąco, a zawarte w niej witaminy z grupy B minimalizują napięcie i rogowacenie skóry.
Jako że woda różana działa kojąco, zaleca się jej stosowanie także osobom z cerą trądzikową - produkt może stanowić uzupełnienie (ale nigdy podstawę) terapii trądziku.
Dzięki witaminie C i witaminie E skóra jest odpowiednio nawilżona, a proces powstawania zmarszczek - spowolniony. Witamina C wzmacnia także naczynka.
Woda różana oczyszcza i poprawia napięcie skóry, nadaje jej zdrowy koloryt. Jest idealnym tonikiem do każdej cery, bo nie narusza ochronnej warstwy hydrolipidowej skóry.
W wodzie różanej znajdują się również lotne olejki eteryczne, dzięki którym subtelnie pachnie. Jej zapach ma właściwości aromaterapeutyczne i poprawia samopoczucie.
Wodę różaną jako lekarstwo oraz kosmetyk stosowano już w starożytności. Z podań wynika, że Rzymianie używali jej do leczenia licznych schorzeń. Natomiast władczyni Egiptu, Kleopatra słynąca ze swej urody, wykorzystywała wodę różaną do pielęgnacji twarzy oraz przygotowywania relaksacyjnych kąpieli. Współcześnie woda różana najszersze zastosowanie znajduje w kosmetyce. Najczęściej stanowi dodatek do perfum, balsamów, glinek, maseczek oraz kremów, choć występuje również jako samodzielny kosmetyk do twarzy i włosów.

Nie należy jednak zapominać, że w krajach arabskich (w Maroku też) w dzisiejszych czasach służy często do przygotowywania posiłków.

Wodę różaną do pielęgnacji skóry twarzy najlepiej używać dwa razy dziennie w postaci toniku. Taki zabieg służy nawilżeniu skóry oraz złagodzeniu podrażnień. Woda różana w postaci toniku polecana jest do stosowania osobom o każdym rodzaju cery. Szczególnie jednak zaleca się ją do stosowania na skórę dojrzałą (redukuje zmarszczki), trądzikową i tłustą (zwęża pory), naczyniową (zapobiega pękaniu naczynek) oraz z przebarwieniami (rozjaśnia przebarwienia). To nie wszystko - wodą różaną można spryskiwać twarz nawet kilka razy dziennie - dzięki temu będzie bardziej rozświetlona.

Woda różana używana na włosy powoduje ich wygładzenie i sprawia, że stają się błyszczące. Można ją stosować w postaci mgiełki oraz płukanki. Płukankę stanowią 3 łyżki wody różanej wymieszanej z zimną szklanką wody – płukanką polewa się włosy po umyciu i się jej nie spłukuje.

Woda różana Ecobotox sprzedawana jest w buletce z dyfuzorem – co ułatwia aplikację. Nie zawiera żadnych dodatkowych substancji chemicznych. Kosmetyk nie był testowany na zwierzętach!

Cena: 20,00 zł (100 ml)

Zastosowanie produktu

Zraszaczem bezpośrednio na twarz, na wacik lub jako dodatek do innych kosmetyków - np. Glinka ghassoul firmy Ecobotox.

Składniki

Rosa Damascena Flower Water; Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate

Obserwuj