5 najczęstszych błędów w konturowaniu

5 najczęstszych błędów w konturowaniu

Konturowanie to sztuka polegająca na stosowaniu cieni, które dają złudzenie uwypuklenia lub ukrycia różnych cech naszego ciała. Choć jest to bardzo prosta rzecz do zrobienia, może na początku sprawiać trudności. Istnieje kilka błędów, które są często popełniane i postaramy Ci się pokazać. Kiedy skończysz będziesz oszołomiona efektem. Przedstawiamy 5 najczęstszych błędów w konturowaniu.

1. Niewłaściwy pędzel

Do konturowania nie powinno używać się pędzla od podkładu. Jeżeli tak robisz – zmień to! Używanie odpowiedniego narzędzia jest pierwszym krokiem do uzyskania prawidłowego kształtu. Warto kupić pędzel, który będzie lekko ścięty i mniej zbity. To pozwoli Ci odpowiednio rozetrzeć produkt na Twojej twarzy. Największy błąd? Brak blendowania lub krótki czas poświęcony za tę czynność. Zawsze należy rozetrzeć produkt, który naniosłyśmy. Można to zrobić za pomocą puchatego pędzla lub gąbeczki, tak aby krawędzie były miękkie i niewyraźne.

5 najczęstszych błędów w konturowaniu

2. Spójrz na siebie, nie na innych

Zastanów się, które miejsca chciałabyś uwydatnić, aby wydawały się bardziej atrakcyjne, a jakie ukryć. Jest to bardzo indywidualna sprawa. Poświeć trochę czasu, aby spojrzeć w lustro i wypracować swój kształt twarzy. Sprawdź wszystkie zagłębienia, ale też wysokie punkty na twarzy. Czy Twoje policzki są naturalnie wystające? Może szczęka wydaje się zbyt silna? Można to ukryć. Ważnym punktem jest również Twój nos.

3. Światła i cienie

Trzymaj się dwóch, prostych zasad: jasne miejsca są bardziej widoczne i wychodzą na pierwszy plan. Ciemne punkty będą determinować kształt Twojej twarzy  i to na nich powinnaś się skoncentrować. Pomoże Ci w tym doskonale kryjący fluid Bell HYPOAllergenic, który zapewnia efekt perfekcyjnego makijażu i nieskazitelnej cery przez długi czas.

Posiada również właściwości korektora i bronzera, dzięki czemu umożliwia modelowanie i konturowanie twarzy w celu uzyskania idealnego owalu. Pozwala nadać twarzy odpowiednie proporcje dla osiągnięcia zamierzonego efektu końcowego.

4. Odpowiedni odcień

To ważne, aby zdecydować się na barwy, które działają w harmonii z Twoim naturalnym kolorem skóry. Będą one imitować naturalne blaski i cienie. Należy wybrać produkt, który będzie ciemniejszy o dwa tony od naszej cery. Powinien być również w chłodnej tonacji, zbyt ciepły kolor okaże się zwykłym bronzerem. Jak stosować trio do konturowanie?

  • Najjaśniejszy odcień – przeznaczony do ukrywania cieni i sińców pod oczami i optycznego rozświetlenia
  • Średni odcień – do stosowania na całą twarz
  • Najciemniejszy odcień – idealny do konturowania i modelowania kształtu twarzy

5. Pamiętaj o ramach twarzy

Zwieńczeniem konturowania twarzy będą Twoje brwi. To one są ramą Twojej twarzy. Jeśli nie są naturalnie gęste, warto je uzupełnić przy pomocy kredki do brwi. My polecamy Brow Ultra Slim od Maybelline, która jest ultra-precyzyjna oraz nie pozostawia podrażnień od twardej kredki. Kremowa, gładka formuła, łatwa aplikacja oraz 1,5 mm cienka końcówka zapewniają długotrwałe precyzyjnie zdefiniowane brwi. Kredka występuje w trzech naturalnych odcieniach, odpowiadających na potrzeby większości Polek. Znajdziesz ją w każdym pudełku BeGlossy „Zostań w domu”.

Zastosuj te rady a Twój makijaż jutro będzie wyglądał zdecydowanie lepiej. Nieważne czy użyjesz pudru do konturowania czy produktu o kremowej konsystencji. Te zasady pozostają niezmienne. Jeśli chcesz przetestować hypoalergiczny trwały fluid do konturowania twarzy od Bell oraz kredkę do brwi Maybelline, rozpocznij subskrypcję lub pakiet od pudełka BeGlossy „Zostań w domu”.

Leave a Reply