Aromaterapia w Twoim domu

Aromaterapia w Twoim domu

Idealnym sposobem na odprężenie się po męczącym dniu jest aromaterapia w Twoim domu. Jest to odnoga medycyny alternatywnej, która wykorzystuje olejki eteryczne i inne substancje zapachowe. Wszystko to w celu poprawy nastoju oraz zdrowia.

Początki receptur mieszanek roślinnych takich jak na przykład tymianek i mirt sięgają nawet do czasów sumerysjkich. Termin ten po raz pierwszy zdefiniował francuski chemik Rene-Maurice Gatefosse, który wydał nawet książkę o olejkach eterycznych. W dzisiejszych czasach jest to bardzo szybko rozwijająca się branża szczególnie w Stanach Zjednoczonych, Chinach oraz Europie Zachodniej.

Aromaterapia traktuje pacjenta jako integralną całość, a jej zabiegi mają na celu ogólną poprawę kondycji organizmu człowieka poprzez przywrócenie równowagi i pobudzenie jego naturalnych sił odpornościowych.

shutterstock82510630

Olejek – ale jaki?

świeczki botameOlejek limetkowy posiada orzeźwiający zapach, który pobudza, niweluje zmęczenie i energetyzuje, pomaga uśmierzyć ból głowy. Jest antyseptykiem wykorzystywanym w mieszankach przeziębieniowych i przy infekcjach gardła. Pomaga łagodzić lęki i zaburzenia związane z depresją.

Olejek grejpfrutowy posiada energizujący zapach, który dodaje sił witalnych. Jest pomocny przy napięciach nerwowych i migrenach. Wykazuje silne właściwości przeciwwirusowe i stanowi dużą dawkę antyoksydantów. Zapobiega również zaskórnikom i jest pomocny w walce z cellulitem.

Olejek bergamotowy ma świeży, orzeźwiający zapach. Jest doskonałym antyseptykiem pomocniczo stosowanym w infekcjach dróg oddechowych (np. katar, kaszel, zapalenie gardła). Wykazuje działanie łagodzące stres, napięcie nerwowe oraz stany melancholii. Posiada właściwości dezodoryzujące.

Olejek z drzewa herbacianego jest w aromaterapii jednym z najlepszych składników przeciwwirusowych i przeciwbakteryjnych. Wskazuje silne działanie przeciwgrzybiczne, co jest niezwykle istotne przy zwalczaniu różnych zmian skórnych. Posiada działanie uspokajające i jest zalecany w stanach silnego zdenerwowania.

Jak używać świecy do masażu?

Na początku warto zadbać o chwilę ciszy tylko dla siebie. Włączyć ulubiona muzykę oraz zmniejszyć natężenie sztucznego światła. Później wystarczy zapalić knot świecy i po chwili gdyby rozpuszczony ciepły olejek będzie płynny, należy nanieść go na skórę i wykonać masaż. Jeśli chcesz przetestować świecę do masażu od Botame, zamów pudełko beGLOSSY Just Relax, które dostępne jest w pakietach lub subskrypcji.

BLOG_M10_Banner

Leave a Reply