Borowina w kosmetyce

Borowina w kosmetyce

Żyjemy w coraz szybszym tempie, towarzyszy nam stres, zmęczenie oraz nadmiar obowiązków. To wszystko powoduje, że nasze ciało daje nam sygnały, że należy zwolnić. Po ciężkim dniu w pracy lub na uczelni pozwól sobie na chwilę odprężenia z borowinowymi kosmetykami do naturalnej odnowy biologicznej.

Jak działa borowina?

Borowina redukuje dyskomfort powstały w wyniku przeciążenia, przemęczenia i stresu, wspomaga proces regeneracji naskórka, odtoksycznia, zwalcza wolne rodniki i pielęgnuje skórę. Najczęściej wykorzystywana jest w zabiegach redukujących nadmierne centymetry, cellulit i rozstępy, bo pobudza przemianę materii i usprawnia krążenie, co dostarcza komórkom więcej tlenu i składników odżywczych. Skóra ma paliwo, by sprawniej działać i usuwać na zewnątrz wszystko co zbędne.

Tradycyjna borowina to odmiana torfu leczniczego. Powstaje z roślinności bagiennej w obecności wody i mikroorganizmów, głównie beztlenowych. Proces ten jest powolny, ale bardzo wartościowy – powstaje wiele cennych składników aktywnych, które mają pozytywny wpływ na nasz organizm i skórę.

Borowina w kosmetyce – zastosowanie

Borowina jest gęsta, w konsystencji podobna do błota. Zawiera sporo elementów nierozpuszczalnych w wodzie, co bardzo ogranicza jej wykorzystywanie. Tradycyjna borowina jest stosowana w uzdrowiskach, ośrodkach SPA i farmach piękności do zabiegów odnowy biologicznej. Wspomaga leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów, stanów pourazowych oraz innych dolegliwości bólowych mięśni i stawów. Działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwobrzękowo. Poprawia kondycję skóry. Regene­ruje i łagodzi podrażnienia oraz zwalcza wolne rodniki. A do tego przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i detok­sykuje. Przecież nie bez powodu jest nazywana „czarnym złotem”.

Borowina od tołpa

Jest oczyszczoną i odbalastowaną formą wodnego wyciągu z borowiny. Aż 7 dni potrzeba by otrzymać tak skoncentrowany wyciąg – tyle trwa opatentowany proces ekstrakcji. Jednak warto czekać, bo tak przygotowana borowina tołpa to oczyszczona, odbalastowana, wolna od zanieczyszczeń (m.in. metalami ciężkimi), a co za tym idzie przyjazna w użyciu i bezpieczna postać borowiny. Co to znaczy?

Oczyszczona – czyli bezpieczna dla sprzętu, nie pozostawiająca uciążliwych osadów, niezatykająca filtrów i dysz.

Odbalastowana – pozbawiona substancji obciążających organizm, więc bezpieczna np. dla osób z nadciśnieniem tętniczym.

Dodatkowo gwarantuje wsparcie w terapiach zmian zwyrodnieniowych stawów, stanach pourazowych i przeciążeniowych oraz zespołach bólowych. Dobrze sprawdza się dla sportowców i tych zawodowych i amatorów, bo przyspiesza odnowę biologiczną, dodając sił na kolejne wyzwania. Zapobiegają np. utracie elastyczności skóry i dbają o dobre nawilżenie. Usuwają toksyny oczyszczając skórę i zwiększając wchłanianie pozostałych składników aktywnych. Ale borowina tołpa to nie tylko zdrowie i odnowa biologiczna. To także potwierdzone badaniami działanie antycellulitowe, wyszczuplające, ujędrniające, uelastyczniające, regenerujące, ochronne i nawilżające.

BeGlossy poleca:

Jeśli zaciekawiła Cię borowina jako składnik w kosmetyce to musisz przetestować mydło tołpa, które łagodnie oczyszcza skórę, nie naruszając jej bariery ochronnej. Wygładza i poprawia kondycję skóry. Natomiast naturalne olejki eteryczne eliminują napięcie, rozluźniają i przywracają równowagę.

 

Jeśli chcesz przetestować mydło borowinowe spa detox, harmonia znajdziesz je w pudełku BeGlossy „Atelier de Beaute”. Dostępne jest zarówno w subskrypcji, jak i w pakietach na 3, 6 lub 12 miesięcy.

Leave a Reply