Catering dietetyczny- cała prawda

Catering dietetyczny- cała prawda

Aktywność fizyczna jest nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia. Wspiera zachowanie dobrego zdrowia i samopoczucia oraz pomaga utrzymać szczupłą sylwetkę. Dietetyk Mgr Renata Gonet z „Przełom w Odżywianiu” obala mity, które mówią, że tylko wprowadzenie ruchu do naszego dziennego rozkładu dnia spowoduje, że schudniemy.

Dieta a odchudzanie

Sama aktywność fizyczna nie jest kluczem do sukcesu. Powinna być wspierana przez odpowiednio zbilansowaną dietę. To od tego, co mamy na talerzu zależy 80% szczupłej sylwetki.  Ale jak to zrobić? Trzeba zwracać uwagę na jakość posiłków – czy mają prawidłowy skład, czy nie zawierają szkodliwych dla nas składników i tym samym czy będą miały pozytywny wpływ na nasze ciało. Aby ugotować pełnowartościowy posiłek musimy jechać do sklepu po zakupy, a następnie spędzać trochę czasu w kuchni, aby go przygotować…Trochę jest to zajmujące…Może jednak skorzystać z diety pudełkowej oferowanej przez  catering dietetyczny?

267951-P55Y6M-487Dlaczego warto wybrać catering dietetyczny?

Każde pudełko i każdy posiłek jest tworzony przez dietetyków, z wyliczeniem odpowiedniej wartości energetycznej, ilości białka, tłuszczu, węglowodanów oraz potrzebnych nam witamin i składników mineralnych. Dzięki temu posiłki, które otrzymujemy spełniają nasze potrzeby żywieniowe. Dodatkowo diety pudełkowe zapewniają nam duże urozmaicenie – w końcu każdego dnia dostajemy inny posiłek. W warunkach domowych jest to dość trudne do wykonania. Diety pudełkowe są więc świetną alternatywą dla osób zabieganych, chcących się zdrowo odżywiać i kontrolować spożywane potrawy, ale nie mających na tyle dużo czasu, aby się w to zagłębiać. Nie trzeba spędzać długich godzin w kuchni, wystarczy tylko otworzyć pudełko.

Jak wybrać catering dietetyczny?

Przede wszystkim patrzmy na jakość i wygląd posiłków, które są w pudełkach. Diety powinny być przygotowywane  z bardzo dobrych jakościowo produktów spożywczych, dzięki czemu poza gęstością odżywczą nawet po całym dniu są apetyczne i świeże. Należy też zwrócić uwagę, czy w diecie nie pojawiają się produkty przetworzone, ogólnie uznane za mało zdrowe. Oprócz tego duża ilość warzyw jest dodatkowym atutem. Przecież to warzywa są najlepsze dla naszego zdrowia. W zdrowym odżywianiu nie chodzi tylko o wartość energetyczną, ale także o profilaktykę zdrowotną. Często przekłada się to na cenę – niestety za obniżaniem ceny idzie w parze obniżanie jakości produktów spożywczych. Ważne są również godziny dostaw – warto tak je wybrać, abyśmy byli w stanie od razu przełożyć posiłki do lodówki. Najlepiej wybrać catering, który proponuje zarówno dostawy poranne, jak i wieczorne, a także dostawy soków na terenie całego kraju.

Dieta wybierana przez nas powinna być dostosowana do naszych potrzeb i celu, w jakim ją stosujemy. Dlatego najlepiej przed wybraniem diety skonsultować to z dietetykiem i monitorować wraz z nim cały proces odchudzania. Dlatego właśnie catering Przełom w Odżywianiu stworzył własną poradnię dietetyczną, która oferuje stacjonarne konsultacje dietetyczne w gabinecie oraz pomiary składu ciała, a nie tylko przez telefon czy mailowo. Wtedy mamy szansę osiągnąć najlepsze efekty oraz jest możliwość szybkiej reakcji i zmiany diety.

Warto również zwrócić uwagę na rodzaj diety i zawarte w niej produkty spożywcze. Im większa różnorodność diet, tym łatwiejszy jest wybór. I tak np. Przełom w Odżywianiu oferuje diety wegańskie, wegetariańskiej, standardowe, bardziej mięsne, a także dietę o działaniu leczniczym – Food Pharmacy oraz post leczniczy dr Ewy Dąbrowskiej. Można również skorzystać z diet sokowych. Wartość energetyczna dietyrównież powinna być prawidłowo dobrana – warto korzystać z pomocy dietetyka lub sprawdzać tą wartość w kalkulatorze oferowanym przez firmę cateringową. Pamiętajmy, że nie może być ona zbyt niska.

Wybór cateringu to dość trudna decyzja – warto więc pytać znajomych o opinię, sprawdzać jak długo firma jest na rynku i jakie są o niej opinie. Jeśli zainteresował Cię tekst i chciałabyś spróbować cateringu dietetycznego skorzystaj z kodu „Aktywnie z Przełomem”. Czeka 10% zniżki na zamówienie dowolnej diety z cateringu Przełom w Odżywianiu. Zniżka ważna do 31.12.2018  na stronie www.przelomwodzywianiu.pl

 

 

 

Leave a Reply