Co kryje kawa?

Co kryje kawa?

Dawne legendy głoszą, że kawa była ulubionym napojem diabła. Owoce kawowca zaczęto już wykorzystywać w I tysiącleciu p.n.e. na ternach dzisiejszej Afryki i Półwyspu Arabskiego przez plemiona, które zamieszkiwały owe obszary. O jej cudownych właściwościach wiedziano od wieków. Teraz Ty odkryj, co kryje kawa.

We wspomnianych czasach nasiona stanowiły codzienny pokarm, spożywano je w postaci gotowanej, z dodatkiem masła i soli. Prawdopodobnie właściwości pobudzające kawy odkryto, dzięki kozom wypasanym niedaleko krzewów kawowca. Zauważono bowiem u nich niespotykaną energię i pobudzenie po zjedzeniu owoców z krzaczka. Od tej pory nasiona stały się  niezastąpione w usuwaniu zmęczenia i senności.

Co kryje kawa?

co kryje kawaOprócz znanej nam wszystkim kofeiny, znajdziemy w niej również antyoksydanty w postaci kwasu chlorogenowego i kawowego, sole odpowiadające za wiązanie ważnych pierwiastków (np. wapń, potas, magnez, fosfor, żelazo), kwasy organiczne oraz witaminy z grupy B. Te wszystkie składniki mają wpływ na prawidłową pracę układu nerwowego. Ziarno kawy bogate jest także w kwasy tłuszczowe, olejki eteryczne, białka, węglowodany i błonnik, tak bardzo potrzebny w prawidłowej pracy naszych jelit. Kawa wspomaga również odchudzanie, poprzez pośpieszenie metabolizmu komórek i towarzyszące temu spalanie tkanki tłuszczowej. Oddziałuje również na centralny układ nerwowy – ułatwia koncentrację i poprawia pamięć krótkotrwałą. Ma wpływ również na histaminę – substancję, która bierze udział w reakcjach alergicznych – obniżając jej poziom.

Kawa w kosmetyce

co kryje peelingKofeina zawarta w kawie jest najczęściej wykorzystywana w kosmetykach do pielęgnacji ciała i twarzy. Sprzyja bowiem usuwaniu toksyn, pomaga też w walce z uciążliwym cellulitem. Ujędrnia skórę i nadaje jej odpowiedniego kolorytu. Ma też silne właściwości nawilżające. Wyciąg z kawy bardzo często dodawany jest do kremów  preparatów i stosowanych pod oczy. Kofeina pomaga zlikwidować obrzęki oraz cienie pod oczami. Spowalnia starzenie się skóry, dzięki właściwościom antyoksydacyjnym. Wygładza i korygują zmarszczki. Jej zapach wykorzystywany jest w aromaterapii, wykazuje działanie odprężające i relaksujące.

BeGlossy poleca:

EFEKTIMA – NATURALNY PEELING KAWOWY COFFEE MIRACLE

Gotowy do zabiegów peeling do ciała stworzony z myślą o działaniu wyszczuplającym, wygładzającym oraz wspomagającym walkę z uporczywym cellulitem. Pozwala na profesjonalną pielęgnację, bez konieczności wychodzenia z domu. Odpowiednie połączenie specjalnie przygotowanej i wyselekcjonowanej do zabiegów kosmetycznych kawy oraz olejków i składników pielęgnujących wpływa na jakość produktu, zaspokajając potrzeby wymagających kobiet. Peeling doskonale złuszcza martwy naskórek i poprawia krążenie. Oprócz kawy zawiera: oleju migdałowego, soli z morza martwego, witaminy E, masła shea, oleju makadamia, oleju kokosowego.

Jeśli chcesz przetestować naturalny peeling kawowy Coffee Miracle od Efektima, znajdziesz go w pudełku BeGlossy „Sweet Spring”. Rozpocznij subskrypcję BeGlossy już teraz!

Leave a Reply