Czym różni się krem od serum?

Czym różni się krem od serum?

Krem, serum, a może oba produkty? To pytanie często pojawia się w głowie kobiet, gdy stoją przed wyborem kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Sprawdź, czym różni się krem od serum, jakie korzyści płyną z ich stosowania i w jakiej kolejności powinny być używane.

Pierwszą zauważalną różnicą jest opakowanie. Serum zazwyczaj występują w buteleczkach zakończonych pipetką lub elegancją pompką. To podkreśla ich ekskluzywność i wskazują na specjalistyczne przeznaczenie produktu. Kremy najczęściej zapakowane są w słoiczki lub tubki. Drugą cechą jest konsystencja. Serum to najczęściej delikatny żel lub olejek. Konsystencja kremu jest dużo bardziej zwarta, przez co stanowi dużo lepszą ochronę dla skóry twarzy.

329827-P9LI1Q-460Co wybrać – krem czy serum?

Odpowiedź jest jedna – nie wybierać! Krem i serum nie powinny pojawiać się w pielęgnacji skóry twarzy wymiennie. To kosmetyki, które się uzupełniają, ponieważ mają zupełnie inne działanie i zastosowanie. Krem to produkt do codziennego stosowania. Powinien być dobierany zgodnie z potrzebami skóry- nawilżający, natłuszczający albo matujący. Efekty jego działania są widoczne po dłuższym czasie. Serum to produkt, którego używanie powinno odbywać się cyklicznie. Producenci kosmetyków sugerują, żeby terapia tym produktem trwała 28 dni, ponieważ właśnie tyle trwa proces regeneracji naskórka. Dobór serum powinien być uzależniony od konkretnych problemów skóry i odpowiadać konkretnym potrzebom. Możesz wybrać produkty z jednej linii, wtedy będziesz mieć pewność, że Twoja pielęgnacja skóry jest kompletna.

Jak i kiedy stosować?

Na oczyszczoną i stonizowaną skórę należy nałożyć serum i poczekać do całkowitego wchłonięcia. Następnie wklepujemy krem. Czynność powinna być powtórzona wieczorem. Substancje aktywne, które znajdują się w składzie serum mogą się szybko ulatniać się ze skóry. Zabezpieczeniem przed takim działaniem jest użycie kremu, który tworzy na twarzy barierę Pamiętaj, że krem na dzień i krem na noc mają różny skład i działanie, dlatego wybieraj je odpowiednio do pory jego stosowania.

biotaniqe-serum_naprawczeBeGlossy poleca:

Serum Naprawcze to eliksir młodości stworzony, by walczyć z oznakami upływającego czasu. Unikalne połączenie wysoce skutecznych substancji opóźniających procesy starzenia wraz z dogłębnym efektem nawilżenia, pozwala działać natychmiast od pierwszego zastosowania.

 

 

 

 

Pudełko BeGlossy „Beauty Rituals” z serum Biotaniqe możesz zamówić już teraz w miesięcznej subskrypcji w cenie 49 zł w naszym sklepie online.

BL_Banner_Zawartosc

Leave a Reply