Jak dbać o włosy zimą?

Jak dbać o włosy zimą?

Zawsze zależy nam na tym, by nasze włosy wyglądały w pełni zdrowo i przez cały czas pozostawały w dobrej kondycji, nawet w ekstremalnych warunkach. Jednym z okresów, które są dla nich trudniejsze do przetrwania, jest zima. Mroźne powietrze, niedobór światła, ciepłe, wełniane ubrania i niskie temperatury wybitnie nie sprzyjają ani ludzkiej skórze, ani włosom. Właśnie z tego powodu te ostatnie wymagają w takich chwilach szczególnej opieki. Jak dbać o włosy zimą, zapewniając im optymalne warunki?

Przetłuszczone i elektryzujące? Zawalcz z tym!

Jeśli cały czas zastanawiasz się, jak pielęgnować włosy zimą, przede wszystkim pomyśl o problemach, związanych z noszeniem ciepłych ubrań. Czapka wpływa na przegrzanie się skóry. Z tego powodu gruczoły łojowe wytwarzają zdecydowanie więcej łoju, co doprowadza do szybszego przetłuszczania się włosów. Dobrą metodą walki z tym problemem mogą być dosyć przewiewne modele czapek, by skóra miała możliwość oddychania.

_MG_9411Jeśli na co dzień masz kłopoty z przetłuszczającymi się włosami, powinnaś myć je dosyć często, używając specjalnych szamponów. Niektórzy twierdzą, że w szczególnych przypadkach warto powtarzać ten zabieg nawet codziennie, jednak to znacznie obciąża włosy, a z czasem zaczynają się one przetłuszczać jeszcze szybciej. Oczywiście, dużą pomocą są tutaj dobre kosmetyki, umożliwiające lepszą pielęgnację i regulację ilości wydzielanego łoju. Warto też sięgać po odżywki o lekkiej formule, przeznaczone do spłukiwania. Odkryj superodżywianie dla włosów dzięki 3-minutowej odżywce Pantene Superfood wzbogaconej formułą Pro-V. Natychmiast wchłania się we włosy i wzmacnia je od nasady dzięki wzmacniającej formule Pro-V, antyoksydantom, które chronią włosy, oraz lipidom, które uzupełniają ich strukturę. Stosuj po każdym myciu, aby zmienić słabe, zniszczone włosy we włosy. Na koniec zabiegów pielęgnacyjnych, możesz też polać włosy chłodniejszą wodą, by przynieść ulgę gruczołom łojowym.

Masz dosyć tego, że po zdjęciu czapki Twoje włosy stoją, każdy w inną stronę? Wiesz, dlaczego włosy się elektryzują? Cóż, dzieje się to właśnie na skutek pocierania nimi o sztuczne włókna. Szczególnie podatne okazują się włosy suche oraz zniszczone, które lubią płatać figle w najmniej oczekiwanym momencie. Oczywiście, jak ze wszystkim, z tą przeszkodą na drodze do zdrowych włosów można sobie poradzić, działając w przemyślany sposób. Jeśli nie wiesz, jak dbać o suche włosy, rozpocznij kurację maską, która umożliwi zamknięcie łusek włosa i odpowiednio go nawilży. Odżywki, przygotowywane przez specjalistów typowo na zimę, zawierają także składniki antystatyczne, od razu likwidujące tę „przypadłość”. Staraj się też nie wykorzystywać czapek i szalików ze sztucznych włókien – możesz przecież spokojnie sięgać po bawełnę.

Zapobiegaj matowieniu, przywracając zdrowy wygląd

489018-PH06KZ-137Właściwa opieka jest konieczna, niezależnie od tego, czy chodzi o włosy proste, czy o włosy kręcone. Pielęgnacja, jeśli tylko zostanie odpowiednio przeprowadzona, sprawi, że matowe kosmyki wreszcie nabiorą blasku, a łupież zniknie. Walcz także z efektem przyklepanych włosów, związanym z częstym noszeniem czapki zwłaszcza wówczas, gdy pozostają jeszcze wilgotne po myciu. Pielęgnacja włosów zimą musi więc przewidywać użytkowanie preparatów, zwiększających objętość. Zdarza się też, że osłabione włosy, pozbawione światła słonecznego i potrzebnych witamin, zaczynają wypadać. Warto więc zadbać o odpowiednią suplementację witaminy D. Wypadanie włosów zimą zdarza się często i nie należy go lekceważyć, ponieważ świadczy ono o ich złej kondycji.

Jak je myć, by im nie szkodzić?

Mycie włosów w okresie zimowym powinno być zawsze przeprowadzane bardzo świadomie. Przede wszystkim, zarówno szampon, jak i odżywki, musisz dokładnie spłukiwać, ponieważ w przeciwnym razie doprowadzisz do szybkiego przetłuszczania się włosów. Szczególnie kłopotliwa może się okazać pielęgnacja długich włosów, które są jeszcze bardziej podatne na uszkodzenia. Możesz raz na tydzień wykorzystywać maseczkę nawilżającą. Dobrze, jeśli po takim zabiegu owiniesz głowę ręcznikiem. Wtedy łuski włosowe otworzą się za sprawą ciepła i substancje czynne z kosmetyku bez problemu dotrą do ich wnętrza.

Pełnowymiarową 3-minutowej odżywce Pantene Superfood znajdziesz w każdym pudełku BeGlossy „New Beginning”. Rozpocznij subskrypcję BeGlossy już teraz i ciesz się radością testowania kosmetyków w domu!

BANNER-blog-Zawartosc

 

Leave a Reply