DIY: Choinki z papieru – prosta i efektowna dekoracja

DIY: Choinki z papieru – prosta i efektowna dekoracja

Stylowe i piękne ozdoby bożonarodzeniowe można wyczarować niewielkim kosztem. Papierowe dekoracje nigdy nie wyjdą z mody i przywodzą na myśl dzieciństwo, kiedy na zajęciach plastyki tworzyliśmy różne cuda. Zobacz choinki z papieru – prosta i efektowna dekoracja!

Efektowną i niedrogą dekoracją będzie papierowa choinka, którą można stworzyć w prosty sposób. Wybór kształtu i wzoru zależy od Ciebie: choinkę można stworzyć z jednokolorowych kartek, wydrukowanych wzorków, ręcznie rysowanych motywów, można ją ozdobić przyklejając różne błyskotki. Opcji jest cała masa, wszystko zależy od Twojego stylu!

Co będzie Ci potrzebne?

  • Arkusze sztywniejszego papieru (kolorowe / brokatowe / we wzorki)
  • Szablon choinki
  • Nożyczki
  • Klej
  • Opcjonalnie drukarka i / lub ołówek

Krok po kroku – choinki z papieru

choinki z papieru1. Przygotuj szablon choinki. Jej wielkość i kształt zależy od Ciebie, ważne aby spód choinki był prosty. Ja do tego celu użyłam programu graficznego, choinkę można odrysować również ołówkiem na złożonej kartce papieru.

 

 

 

choinki z papieru

 

2. W kolejnym etapie będą nam potrzebne arkusze papieru. Przygotowałam kilka wzorków na czarnym tle i wydrukowałam je na domowej drukarce. Papier powinien być sztywniejszy, wybrałam taki o gramaturze 200, równie dobrze sprawdzi się blok techniczny, albo grubsze arkusze kupione w sklepie papierniczym. Odrysuj kształt choinki, będzie Ci potrzebnych 6 choinek.

 

 

choinki z papieru

3. Wytnij 6 choinek, a następnie złóż je na pół. Staraj się, aby zgięcia wyszły ładnie na środku choinki.

 

 

 

 

 

 

choinki z papieru4. Kolejny i ostatni etap to sklejanie. Zgięte choinki przyklejaj połówkami jedna do drugiej, tak ja na zdjęciu. Zwróć uwagę na to, żeby brzegi choinki były dobrze posmarowane klejem, a kontury szablonu ładnie się pokrywały. I gotowe!

 

 

 

Wskazówki

Jeżeli drukujesz wzorki ustaw opcje drukowania na najlepszą jakość. Dzięki temu kolory wyjdą bardziej wyraziste.

Bezpłatne wzory do wydruku znajdziesz w Internecie. Wybierając pliki pamiętaj, żeby ich rozdzielczość była wysoka. Darmowe szablony i więcej inspiracji DIY znajdziesz m.in. na blogu Weroniki – mavelo.

Szukasz idealnego prezentu

Leave a Reply