Dobierz makijaż do kształtu oczu

Dobierz makijaż do kształtu oczu

Barwa tęczówki, odcień włosów, a także cery determinuje kolorystykę makijażu podkreślającego urodę. Jednak nie tylko te aspekty należy wziąć pod uwagę podczas wykonywania idealnego makijażu. Owal twarzy ma równie istotne znaczenie, jak i kształt oczu. Dopasuj sposób nakładania cieni do ich kształtu korzystając z naszych porad, a z pewnością łatwiej osiągniesz efekt perfekcyjnego makijażu.

11. Oczy w kształcie migdała

Jeśli masz oczy w kształcie migdała, możesz stosować każdy sposób makijażu i eksperymentować z nim do woli. Kształt ten uznawany jest bowiem za najbardziej idealny i nie wymaga stosowania szczególnych trików makijażowych.

 

22. Oczy OKRĄGŁE

Należy je „wyciągać” optycznie w poziomie. Zacznij makijaż od nałożenia jasnego cienia na wewnętrzną część górnej powieki, kładąc go aż do nasady brwi. Zastosuj ciemniejszy cień w załamaniu oka, rysując delikatną kreskę rozmywającą się ku zewnętrznemu kącikowi. Następnie nanieś ciemniejszy cień na zewnętrzną część powieki, delikatnie rozcierając go ku górze i na bok. Makijaż wykończ kreską zaczynającą się nieco za środkiem górnej powieki. Jej koniec ma być grubszy i lekko podniesiony. Podkreślenie dolnego zewnętrznego kącika oka dopełni efektu. Nie stosuj nigdy perłowych cieni i nie rysuj długich kresek na górnej powiece.

33. Oczy szeroko rozstawione

Za idealne uznaje się takie rozstawienie oczu, że odległość między nimi jest równa długości jednego oka. Jeśli odległość ta u Ciebie jest większa, masz oczy szeroko rozstawione. Na całą górną powiekę zastosuj cielisty matowy cień, następnie nałóż ciemniejszy odcień na zewnętrznej części powieki, nie wychodząc poza kącik oka. Zarysuj załamanie górnej powieki znacznie ciemniejszym kolorem, dociągając mocno do wewnętrznego kącika. Nigdy nie akcentuj mocno zewnętrznej części powieki, a do rozjaśniania nie używaj perłowych cieni.

44. Oczy osadzone blisko siebie

Z takim układem mamy do czynienia, gdy odległość miedzy oczami jest mniejsza niż długość jednego oka. Jeśli masz blisko osadzone oczy, jaśniejsze cienie nałóż w wewnętrznych kącikach powieki, a znacznie ciemniejsze w zewnętrznych. Pociągnięcie cienia poza obręb zewnętrznego kącika sprawi, że oczy optycznie się wydłużą i sprawią wrażenie rozstawionych szerzej. Kreskę na górnej i dolnej powiece zrób od połowy oka, wyciągając ją poza zewnętrzny kącik.

55. OPADAJĄCE powieki

Jasne cienie nałóż na wewnętrznej części powieki, a ciemne na części zewnętrznej. Nanieś ciemny cień wzdłuż załamania górnej powieki, w taki sposób, by był on lekko ścięty w zewnętrznym kąciku oka i uniesiony ku górze. Możesz dodatkowo rozświetlić i rozjaśnić łuk znajdujący się bezpośrednio pod brwiami, dzięki czemu optycznie wyda się on znacznie lżejszy.

66. OPADAJĄCE KĄCIKI oka

Rozpocznij makijaż od naniesienia jasnego cienia na wewnętrzną część powieki oraz łuk brwiowy. Ciemny cień nałóż mniej więcej od połowy długości oka, rozcierając go ku górze przy zewnętrznym kąciku. Narysuj kreskę unoszącą się 2/3 długości oka i wyciągnij ją w kierunku skroni. Mocno wytuszuj rzęsy, a następnie użyj zalotki.

77. Oczy GŁĘBOKO osadzone

Musisz je wydobyć na pierwszy plan za pomocą jasnych, świetlistych cieni. Najjaśniejszy odcień nanieś na środku oka, poza tym rozjaśnij dolną powiekę i miejsce pod samym łukiem brwiowym. Nie stosuj ciemnych cieni, nie używaj kredki ani eyelinera.

88. Oczy osadzone płytko

Oczy wypukłe nie wymagają rozświetlenia, jedynie delikatnie możesz rozjaśnić łuk brwiowy. Nałóż ciemniejszy cień nad i pod załamaniem górnej powieki, a następnie mocno obrysuj oczy eyelinerem. Idealny do tego typu oczu jest makijaż smoky eyes.


Mamy nadzieję, że teraz już nie macie żadnych wątpliwości co do tego, jak powinnyście dostosować makijaż do kształtu swoich oczu! Jeśli szukacie kosmetyków, które Wam w tym pomogą – znajdziesz je w sklepie beGLOSSY.

BANNER_BLOG_MAKIJAZ

 

1 Comment

  1. Makijażowy niezbędnik dla początkującej - beGLOSSY Magazyn
    Makijażowy niezbędnik dla początkującej - beGLOSSY Magazyn02-02-2018

    […] paletce możesz stworzyć różne makijaże, a przy okazji nie ma obaw, że przesadzisz z kolorem. Kiedy dojdziesz do wprawy w łączeniu odcieni, cieniowaniu powieki – przyjdzie pora na więcej […]

Leave a Reply