Domowe sposoby na rozjaśnienie włosów

Domowe sposoby na rozjaśnienie włosów

Lubimy zmiany! Jak powszechnie wiadomo, kobiety z kręconymi włosami chcą mieć proste włosy, a te z prostymi marzą o burzy loków. Podobnie jest z kolorem. Nawet subtelna zmiana może zdziałać cuda. Istnieje wiele sposobów na rozjaśnienie włosów, jednak w większości korzystamy z rozjaśniaczy, które często podrażniają skórę i działają szkodliwie na strukturę włosa. Przedstawiamy zatem naturalne metody, dzięki którym rozjaśnicie swoje włosy bez narażania ich na szkody i dodatkowo zafundujecie sobie domowe SPA!

 4shutterstock29243053

RUMIANEK

Rozjaśnianie włosów rumiankiem jest najbardziej powszechnym i skutecznym sposobem na naturalne rozjaśnienie. Włosy należy płukać naparem z rumianku i następnie delikatnie je osuszyć. Dla wzmocnienia efektu można wyjść na słońce, by włosy wyschły z jego promieniach. Już tego samego dnia powinny być o odcień jaśniejsze. Mogą również powstać pasemka bądź delikatne refleksy. Zabieg można powtarzać przez parę dni, ale pamiętajcie, że rumianek ma właściwości wysuszające, więc kobiety z suchymi końcówkami muszą być ostrożne!

CYTRYNA

Nie należy lekceważyć tego owocu! W przypadku cytryny, włosy należy płukać roztworem z soku rozcieńczonego wodą. Możecie również dodać kilka kropli soku do szamponu i stosować do codziennej pielęgnacji. Jeśli borykacie się z problemem przesuszonych włosów polecamy sok z cytryny wymieszać z miodem, w proporcjach zależnych od pożądanego efektu rozjaśnienia. Taką maskę należy trzymać na włosach przez ok. 2 godziny i stosować 2-3 razy w tygodniu.

RABARBAR

Rozjaśniając włosy rabarbarem nie otrzymacie tak widocznych efektów jak przy użyciu innych metod. Rozjaśnienie będzie więc bardziej subtelne. Najsilniejsze działanie ma korzeń rabarbaru. Należy go zalać wodą i gotować przez parę minut. Miękki korzeń należy przetrzeć przez sitko bądź zblendować z jogurtem, sokiem z cytryny i miodem, które dodatkowo wzmocnią efekt rozjaśniania. Gotową maskę należy nałożyć na włosy na 2 godziny i następnie dokładnie umyć włosy ciepłą wodą.178935481

Po zabiegu rozjaśniania koniecznie pamiętajcie o nawilżeniu włosów, szczególnie końcówek! Najlepiej sprawdzą się naturalne oleje bądź regenerujące odżywki. Możemy Wam zdradzić, że we wrześniowym pudełku beGLOSSY znajdziecie produkt, który odżywi i nawilży Wasze włosy! Pudełko możecie zamówić na TUTAJ.

Leave a Reply

WordPress spam zablokowany CleanTalk.