Jak chronić skórę przed klimatyzacją?

Jak chronić skórę przed klimatyzacją?

Wiosna i lato to ciężki czas dla naszej skóry. Na dworze narażeni jesteśmy na szkodliwe promieniowanie UV, a chcąc schronić się przed słońcem, wybieramy chłodne pomieszczenia. Niestety klimatyzacja, podobnie jak opalanie ma na skórę negatywny wpływ. Sprawdź kilka naszych porad jak chronić skórę przed klimatyzacją i ogrzewaniem?

Jeśli spędzasz dużo czasu w klimatyzowanych pomieszczeniach, na pewno zauważasz, że Twoja skóra staje się wysuszona i podrażniona. Winowajcą jest suche powietrze, które uszkadza płaszcz lipidowy naskórka, przez co woda zawarta w skórze szybciej paruje. Taka skóra jest bardziej podatna na działanie czynników drażniących, zanieczyszczenia takie jak smog, Jak temu zaradzić?

Woda termalna

Miej ją zawsze pod ręką i używaj regularnie. Woda termalna ma działanie nawilżające i tonizujace, a zawarte składniki aktywne odżywiają i koją podrażnioną skórę. Pamiętaj, aby nadmiar produktu zebrać chusteczką, w przeciwnym wypadku pozostawiona na skórze woda może ją dodatkowo przesuszyć.

 

Pamiętaj o piciu wody

Choć każdy wie jak duże znaczenie ma regularne picie wody, większość osób pomija tę czynność. To właśnie woda stanowi 60 – 70% naszej masy ciała. Jeśli zapominasz o piciu wody, możesz wypróbować jedną z wielu dostępnych aplikacji, które informują o konieczności wypicia kolejnej szklanki oraz liczą ich ilość. Wystarczy ok. 2 litry wody dziennie, aby cieszyć się dobrym samopoczuciem.

 

jak chronić skórę przed klimatyzacjąKremy i balsamy

W celu ochronienia skóry ciała przed negatywnym działaniem klimatyzacji, stosuj kremy i balsamy ze składnikami nawilżającymi. Możesz postawić na innowacyjny krem odmładzający Vollare Cosmetics wzbogacony o składnik pochodzący z rabarbaru, który przeciwdziała starzeniu się skóry. Twarz pozostaje pięknie rozświetlona i wygładzona.

 

Otocz się zielenią

Istnieje jeden naturalny i bardzo prosty sposób na poprawę jakości powietrza w klimatyzowanym pomieszczeniu. Postaw na biurku roślinkę, która nie tylko ozdobi przestrzeń do pracy, ale także nawilży suche powietrze. Do tego celu świetnie sprawdzi się paproć, fikus, skrzydłokwiat lub filodendron.

.

.

.

jak chronić skórę przed klimatyzacjąBeGlossy poleca:

Balsam do ciała z masłami urban garden, regeneracja. od tołpa jest wsparciem dla skóry w mieście, gdzie zanieczyszczone środowisko, styl i tempo życia mogą być zagrożeniem dla jej dobrego wyglądu. Dzięki antyoksydacyjnym składnikom chroni przed smogiem, powietrzem złej jakości, spalinami, kurzem, klimatyzacja, suchym i ogrzewanym powietrzem. Regeneruje, eliminuje suchość, szorstkość i uczucie ściągnięcia. Natychmiast nawilża i wygładza skórę, poprawia jej elastyczność. Łagodzi podrażnienia i koi.

.

Już wiesz jak chronić skórę przed klimatyzacją. Jeżeli chcesz przetestować regenerujący balsam Urban Garden marki Tołpa oraz krem do twarzy od Vollare Cosmetics, możesz otrzymać je w pudełku BeGlossy „Love Yourself”. Rozpocznij subskrypcję lub dowolny pakiet na 3, 6 i 12-miesięcy.

 

Leave a Reply