Jak chronić skórę przed klimatyzacją?

Jak chronić skórę przed klimatyzacją?

Lato to ciężki czas dla naszej skóry. Na dworze narażeni jesteśmy na szkodliwe promieniowanie UV, a chcąc schronić się przed słońcem, wybieramy chłodne pomieszczenia. Niestety klimatyzacja, podobnie jak opalanie ma na skórę negatywny wpływ. Sprawdź kilka naszych porad jak chronić skórę przed klimatyzacją?

Jeśli spędzasz dużo czasu w klimatyzowanych pomieszczeniach, na pewno zauważasz, że Twoja skóra staje się wysuszona i podrażniona. Winowajcą jest suche powietrze, które uszkadza płaszcz lipidowy naskórka, przez co woda zawarta w skórze szybciej paruje. Taka skóra jest bardziej podatna na działanie czynników drażniących, zanieczyszczenia takie jak smog, Jak temu zaradzić?

Woda termalna

Miej ją zawsze pod ręką i używaj regularnie. Woda termalna ma działanie nawilżające i tonizujace, a zawarte składniki aktywne odżywiają i koją podrażnioną skórę. Pamiętaj, aby nadmiar produktu zebrać chusteczką, w przeciwnym wypadku pozostawiona na skórze woda może ją dodatkowo przesuszyć.

 

Pamiętaj o piciu wody

Choć każdy wie jak duże znaczenie ma regularne picie wody, większość osób pomija tę czynność. To właśnie woda stanowi 60 – 70% naszej masy ciała. Jeśli zapominasz o piciu wody, możesz wypróbować jedną z wielu dostępnych aplikacji, które informują o konieczności wypicia kolejnej szklanki oraz liczą ich ilość. Wystarczy ok. 2 litry wody dziennie, aby cieszyć się dobrym samopoczuciem.

 

Kremy i balsamy

W celu ochronienia skóry ciała przed negatywnym działaniem klimatyzacji, stosuj kremy i balsamy ze składnikami nawilżającymi. Jednym z nich jest masło kokum, które działa odżywia i intensywnie nawilża skórę. Skórze zniszczonej przyda się masło sezamowe, które wspiera proces regeneracji. Ekstrakt z kwiatów róży działa kojąco na wszelkie podrażnienia.

 

Otocz się zielenią

Istnieje jeden naturalny i bardzo prosty sposób na poprawę jakości powietrza w klimatyzowanym pomieszczeniu. Postaw na biurku roślinkę, która nie tylko ozdobi przestrzeń do pracy, ale także nawilży suche powietrze. Do tego celu świetnie sprawdzi się paproć, fikus, skrzydłokwiat lub filodendron.

.

.

.

BeGlossy poleca:

Jest wsparciem dla skóry w mieście, gdzie zanieczyszczone środowisko, styl i tempo życia mogą być zagrożeniem dla jej dobrego wyglądu. Dzięki antyoksydacyjnym składnikom chroni przed smogiem, powietrzem złej jakości, spalinami, kurzem, klimatyzacja, suchym i ogrzewanym powietrzem. Regeneruje, eliminuje suchość, szorstkość i uczucie ściągnięcia. Natychmiast nawilża i wygładza skórę, poprawia jej elastyczność. Łagodzi podrażnienia i koi.

.

Jeżeli chcesz przetestować regenerujący balsam Urban Garden marki Tołpa, możesz otrzymać go w edycji BeGlossy “Pretty. Natural. YOU.” z bawełnianym woreczkiem i innymi świetnymi kosmetykami. Możesz kupić w pakietach na 3, 6 i 12-miesięcznych oraz w subskrypcji. Więcej informacji znajdziesz tu.

Leave a Reply