Jak dbać o dłonie i paznokcie?

Jak dbać o dłonie i paznokcie?

W pielęgnacji często skupiamy się na skórze twarzy i ciała, ale zwykle zapominamy o dłoniach. A to w końcu one są najbardziej narażone na wpływ czynników zewnętrznych, detergentów i uszkodzenia mechaniczne. Jak dbać o dłonie i paznokcie, by zawsze były one piękne i estetyczne, dowiecie się z poniższego artykułu!

Żadna z nas nie lubi, gdy skóra jej dłoni jest szorstka w dotyku, swędząca i pękająca. Nie dość, że sprawia ona nam wtedy wyjątkowy dyskomfort to jeszcze nie prezentuje się zbyt dobrze. Niestety, trudno jest uniknąć wszystkich czynników, które wpływają na zły stan naszych dłoni i paznokci, ale można zminimalizować ich skutki! Wiecie już jak zregenerować cerę po zimie, dowiedzcie się też, jak dbać o dłonie i paznokcie!

Jak dbać o skórę dłoni?

Przede wszystkim nawilżaj i odżywiaj!

Skóra dłoni bardzo łatwo ulega wysuszeniu, szczególnie gdy narażona jest na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych, takich jak niska temperatura, detergenty zawarte w płynach do naczyń czy innych środkach czyszczących, a także wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Stosuj więc krem po każdym myciu rąk, na noc nałóż nieco grubszą jego warstwę. Świetnym też rozwiązaniem jest stosowanie wszelkiego rodzaju maseczek, które mają bogatszy skład i mnóstwo składników odżywczych, dzięki którym Wasza skóra szybciej się zregeneruje i odzyska zdrowy wygląd.

Natłuszczaj!

Nawilżanie to nie wszystko, warto więc też korzystać z kremów ochronnych, zawierających w sobie składniki natłuszczające (takie jak gliceryna), które stworzą na skórze dodatkową barierę zabezpieczającą nie tylko przez utratą wody, ale też przed mrozem i innymi czynnikami. My polecamy krem do rąk i paznokci od Nuxe, który znalazłyście w pudełku GOLDENBOX No.16.

Zabezpieczaj!

Nie wystarczy pielęgnować skórę, by była ona piękna i zdrowa, należy też zwracać uwagę na to, by nie narażać jej niepotrzebnie na uszkodzenia. Pamiętaj, jak myjesz naczynia lub używasz innych środków czyszczących – zawsze zakładaj gumowe rękawiczki ochronne. Tak samo zimą nie zapominaj o noszeniu ciepłych rękawiczek, to właśnie zimno najbardziej szkodzi delikatnej skórze naszych dłoni.

Jak dbać o dłonie i paznokcie

Jak dbać o paznokcie?

Dłonie to nie tylko skóra, ale i paznokcie! Odpowiednio przycięte, o ładnym kształcie i zdrowej płytce. Aby były one mocne, używaj odżywek zawierających ceramidy i witaminy, które wzmocnią płytkę paznokcia i korzystnie wpłyną na jej wygląd. Warto też zadbać o skórki wokół paznokci, tutaj najlepiej sprawdzą się wszelkiego rodzaju olejki. Nadaj swoim paznokciom ładny kształt, ale pamiętaj, nie korzystaj z metalowych i gruboziarnistych pilniczków, bo uszkadzają one strukturę paznokcia. Zwróć też uwagę na to, by paznokcie miały mniej więcej taką samą długość.

Jak dbać o dłonie i paznokcie

Jeśli jesteś fanką lakierów do paznokci, pamiętaj o naszych przestrogach i nie maluj paznokci tuż przez pójściem spać, byś uniknęła nieestetycznych wzorków. Korzystaj ze sprawdzonych i trwałych produktów.

Teraz już wiesz, jak odpowiednio dbać o dłonie i paznokcie. Podziel się z nami swoimi sprawdzonymi sposobami na piękne dłonie i paznokcie!

4 Comments

 1. grzybica paznokci Łódź
  grzybica paznokci Łódź12-03-2018

  W zasadzie to odszukałem ów wpis przez przypadek, lecz jestem z tego bardzo zadowolony. Dzięki autorowi zwróciłem uwagę na problemy, których wcześniej nie mogłem dostrzec.

 2. kasialec
  kasialec09-07-2016

  Ten temat to mój konik 🙂 Dzięki za artykuł. Pozdrawiam 🙂

 3. Inspiracje na wiosenny manicure - beGLOSSY Magazyn
  Inspiracje na wiosenny manicure - beGLOSSY Magazyn04-13-2016

  […] Pokazywaliśmy Wam już jak powinien wyglądać wiosenny makijaż, pora więc na to, byśmy zajęli się paznokciami! Oczywiście nie zapominajcie o tym, że każdy lakier i zdobienie najlepiej prezentować się będzie na zadbanych paznokciach – o tym, jak o nie dbać, przeczytacie w naszym artykule. […]

 4. 10 sposobów na wykorzystanie kolagenu - beGLOSSY Magazyn
  10 sposobów na wykorzystanie kolagenu - beGLOSSY Magazyn03-29-2016

  […] Łamliwe włosy i paznokcie? Widocznie brakuje im białka! Ratunkiem jest oczywiście kolagen, który jednocześnie wspomoże ich regenerację od środa, a także zabezpieczy je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. O tym jak dbać o dłonie i paznokcie przeczytacie w naszym artykule! […]

Leave a Reply