Jak myć, pielęgnować i dezynfekować ręce?

Jak myć, pielęgnować i dezynfekować ręce?

Mycie i dezynfekcja rąk stały się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Wykonujemy te czynności kilkanaście razy dziennie przez co skóra naszych rąk staje się sucha i szorstka. Dodatkowo ręce mogą szczypać lub boleć. Jak sobie radzić z tymi problemami? Jak myć, pielęgnować i dezynfekować ręce? Podpowiemy w tym wpisie.

Jak myć ręce?

Od mycia rąk zależy więcej, niż nam się wydaje. Na dłoniach mogą gromadzić się takie patogeny, jak pasożyty, wirusy. Warto przestrzegać kilku zasadach, które rekomenduje Światowa Organizacja Zdrowia, aby mycie było skuteczne:

 1.  Cały proces powinien trwać od 40 do 60 sekund.
 2.  Zwilż dłonie wodą.
 3.  Nałóż mydło w ilości wystarczającej do pokrycia całych dłoni.
 4.  Pocieraj dłoń o dłoń wewnętrznymi stronami, wykonując ruchy koliste.
 5.  Pocieraj wnętrzem prawej dłoni wierzchnią stronę dłoni lewej, zwracając szczególną uwagę na przestrzenie między palcami. Tak samo umyj drugą rękę.
 6.  Spleć dłonie i ponownie umyj przestrzenie pomiędzy palcami.
 7.  Złóż prawą dłoń w pięść i pocieraj nią o wnętrze dłoni lewej, następnie zamień dłonie.
 8.  Obejmij prawy kciuk i umyj go ruchami obrotowymi. Zrób to samo z lewym kciukiem.
 9.  Otwórz prawą dłoń i w jej zagłębieniu umyj opuszki palców lewej ręki. Wykonuj ruchy okrężne. Powtórz to samo z opuszkami palców drugiej dłoni.
 10.  Dokładnie opłucz dłonie pod bieżącą wodą.
 11.  Starannie osusz dłonie papierowymi ręcznikami.
 12.  Zakręć wodę, chwytając kran przez ręcznik.
 13.  Wyrzuć papier. Twoje ręce są czyste!

Jak dezynfekować ręce?

W codziennym życiu zdarzają się również takie sytuację, w których nie mamy dostępu do wody. Wtedy z pomocą przychodzą wszelkie żele i płyny antybakteryjne. Są to preparaty przygotowane na bazie alkoholu, najskuteczniejszego i najłatwiej dostępnego środka eliminującego różnego rodzaju patogeny. Żele antybakteryjne można zakupić w drogerii lub aptece. Ponadto dobrze, by w składzie wybranego preparatu znalazły się substancje nawilżające, np. gliceryna, bo alkohol działa na skórę silnie wysuszająco. Żele nie wymagają spłukiwania, wystarczy dokładnie rozprowadzić odpowiednią ich ilość na dłoniach.

Jak pielęgnować dłonie?

BeGlossy poleca nawilżający krem do rąk Concertino, który idealny jest dla dłoni zmęczonych codziennymi zabiegami, takimi jak częste mycie lub dezynfekcja. Lekka formuła została wzbogacona gliceryną oraz D-Pantenolem. Gliceryna jest powszechnie znana z właściwości nawilżających, zwiększających elastyczność skóry oraz nadających jej gładkość. Natomiast D-Pantenol jest natomiast powszechnie znany ze swoich właściwości łagodzących, regenerujących oraz nawilżających. To idealne połączenie składników, dedykowane suchej skórze. Formuła została wzbogacona dodatkowymi właściwościami antybakteryjnymi. Produkt został przebadany dermatologicznie.

Zadbaj o swoje dłonie, zamawiając pudełko BeGlossy „Tropical Island”, w którym znajdziesz krem do rąk Concertino. Dostępne jest ono w wygodnej subskrypcji lub pakiecie na 3, 6 lub 12 miesięcy. 

Poznaj pozostałe produkty Concertino do pielęgnacji i higieny rąk, które dostępne są w sklepie Brait.

Leave a Reply