Jak pielęgnować skórę po goleniu i depilacji?

Jak pielęgnować skórę po goleniu i depilacji?

Na co dzień nawilżasz skórę balsamem? Wrażliwe miejsca, takie jak pachy czy okolice bikini, wymagają specjalnej pielęgnacji, szczególnie po depilacji i goleniu. Jakich kosmetyków używać, aby cieszyć się gładką skórą bez podrażnień? BeGlossy podpowiada…

Jeśli regularnie golisz lub depilujesz skórę, na pewno zauważasz, że na jej powierzchni pojawiają się zaczerwienienia, wrastające włosy i wykwity. W trakcie zabiegów nie tylko usuwasz zbędne owłosienie, ale także naruszasz warstwę naskórka. Miejsca, w których dochodzi do mikro urazów są idealnym środowiskiem dla rozwoju bakterii i drobnoustrojów. Receptą na negatywne skutki depilacji może być produkt, który działa w trzech krokach.

Działanie antybakteryjne

Pierwszym krokiem do zdrowej skóry po depilacji lub goleniu jest działanie antybakteryjne. Małe pęknięcia skórne powstające na naszej skórze w czasie zabiegów, są bardzo trudne do zauważenia gołym okiem. To jednak idealne miejsce dla rozwoju bakterii. Dlatego koniecznie zaopatrz się w produkt, który zapobiegnie rozwojowi patogenów na zdepilowanej skórze.

Działanie kojące

W trakcie golenia i depilacji górna warstwa ochronna skóry jest narażona na podrażnienia. Delikatna skóra okolic bikini czy pach może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Dlatego po wykonanym zabiegu należy o nią szczególnie zadbać. Produkt o działaniu kojącym powinno zapewnić ulgę niczym zimny kompres.

Działanie regenerujące

Trzecim krokiem działania jest faza regeneracji skóry. Wrażliwe obszary skóry potrzebują czasu, aby odbudować uszkodzoną depilacją warstwę naskórka. Szczególnie przy regularnym usuwaniu włosów ważne jest, aby skóra przy następnym goleniu, następnym woskowaniu lub następnej depilacji była w pełni zregenerowana.

BeGlossy poleca:

Balsam po goleniu Dr. Severin dla kobiet skutecznie zapobiega podrażnieniom i zaczerwienieniom po goleniu lub depilacji. Dzięki zawartym składnikom aktywnym, takim jak hamamelis virginiana i prowitamina B5, działa antybakteryjnie, kojąco i regenerująco. Skutecznie pielęgnują i nawilża skórę. Produkt jest w pełni wegański.

Balsam po goleniu Dr. Severin znalazł się w boxie BeGlossy „Gorączka Złota” wraz z innymi produktami do pielęgnacji i makijażu. Przetestuj wszystkie kosmetyki, zamawiając box w pakiecie 3, 6 lub 12-miesięczny lub wygodnej subskrypcji.

 

Leave a Reply