Jak przechowywać kosmetyki?

Jak przechowywać kosmetyki?

Przechowywanie kosmetyków to temat rzeka. Każda z kobiet zna problem bałaganu w kosmetyczce i wie, jak trudno jest utrzymać w niej porządek. Jak więc poradzić sobie z tym chaosem i jak  przechowywać kosmetyki? Podpowiemy Wam w tym wpisie!

Segregacja

Pierwszym krokiem w drodze do kosmetycznego ładu i porządku powinno być segregowanie. Podziel kosmetyki pod kątem ich zastosowania – makijaż, pielęgnacja ciała, pielęgnacja twarzy, zapachy. Jeśli widzisz, że w jednej z kategorii nadal pozostaje zbyt wiele kosmetyków, stwórz małe podkategorie – cienie do powiek, kremy na dzień i na noc itp.

Ładne i praktyczne

Posegregowane kosmetyki umieść w ładnych pojemnikach, które nie tylko będą praktyczne, ale także dodadzą szyku pomieszczeniu, w którym będziesz je trzymać. Perfumy możesz ustawić na ozdobnej paterze do ciasta. Będzie ładnie odbijać światło i podkreśli urok małych flakoników. Do przechowywania cieni przyda Ci tacka do lodu. Do trzymania pędzli użyj ozdobnej szklanki, może to być taka po wypalonej świeczce. Drobne kosmetyki schowaj do ozdobnych szkatułek, pudełek do przechowywania jedzenia lub kartonowego pudełka… np. takiego, jakie dostajesz co miesiąc od BeGlossy.

Wszystko pod ręką

Posegregowane kosmetyki umieść w miejscu, gdzie najczęściej z nich korzystasz. W sypialni stwórz małą gustowną toaletkę, nawet jeśli będzie to fragment biurka czy komody. Jeśli wykonujesz makijaż w łazience, idealnym miejscem na przechowywanie kosmetyków będzie półka obok lustra. Jeśli jesteś praworęczna, kosmetyki umieść po prawej stronie, to znacznie ułatwi Ci sięganie po kosmetyki. Jeśli nie masz stałego miejsca do wykonywania makijażu i innych zabiegów pielęgnacyjnych, zaopatrz się w małą mobilną szafkę. Są one niewielkie, posiadają kółka, dzięki czemu bez problemu możesz ją mieć zawsze pod ręką.

Półka w łazience czy lodówka?

Jeśli jesteś fanką kosmetyków naturalnych, koniecznie sprawdzaj, czy na etykiecie nie ma informacji o konieczności przechowywania ich w lodówce. Produkty te nie zawierają zazwyczaj konserwantów, są bardziej podatne na temperaturę i wilgoć panującą w pomieszczeniu.

Teraz już wiesz, jak przechowywać kosmetyki. Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom uda Ci się osiągnąć wymarzony ład i porządek.

Leave a Reply