Jak używać i czyścić gąbkę do makijażu?

Jak używać i czyścić gąbkę do makijażu?

Gąbka do makijażu to kosmetyczny hit ostatnich lat. Zrewolucjonizowała sposób nakładania płynnych kosmetyków, szczególnie podkładu, który był problematyczny dla wielu kobiet. To dużo łatwiejszy sposób niż aplikacja pędzlem oraz bardziej higieniczny niż nakładanie kosmetyków palcami. Jak używać i czyścić gąbkę do makijażu, aby służyła nam na długo?

ilu-zestaw-2-gabek-do-makijazuJak wybrać odpowiednią gąbkę do makijażu?

Najpierw należy ustalić do czego będzie używana. Małe jajowate gąbki lepiej sprawdzą się do nakładania produktów przeznaczonych do stosowania na niewielkich powierzchniach, czyli np. do aplikacji korektora pod oczami. Większe okrągłe gąbki świetnie nadają się do nałożenia podkładu, kremowych cieni do powiek i płynnego rozświetlacza. Stożkowe zakończenie pomoże dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca, dzięki czemu Twój makijaż nie będzie miał niedoskonałości. Jeśli szukasz trwałej gąbki, to sprawdź z czego jest wykonana. Materiał powinien być miękki, chłonny i elastyczny.

ilu-olive-cut-gabka-do-makijazu (1)Jak używać gąbki do makijażu?

Pamiętaj, aby przed każdym użyciem porządnie zwilżyć gąbkę. To ułatwi aplikację kosmetyków, ale także sprawi, że aplikator pochłonie mniej produktu. Następnie nałóż produkt na wierzchnią stronę dłoni lub bezpośrednio na gąbkę. Zrób nią kilka mocniejszych stempli i delikatnie wklep na całą powierzchnię twarzy. Podobnie należy postępować z korektorem w okolicach oczu, płatków nosa i w innych miejscach, które wymagają delikatnego kamuflażu. Jeśli używasz płynnego rozświetlacza, delikatnie wklep go w okolice kości policzkowych.

Jak czyścić gąbeczkę?

Gąbka do makijażu przedłuży swoją żywotność, jeśli będziesz pamiętać o jej regularnym myciu. Możesz wybrać jeden z dostępnych produktów dedykowanych tylko do tego celu. Świetnie sprawdzi się także oliwka do mycia ciała, np. taka standardowo stosowana do pielęgnacji niemowląt. Umytą gąbeczkę pozostaw do wyschnięcia. Pamiętaj, żeby nigdy nie wkładać wilgotnej gąbki do kosmetyczki lub torebki. Mokre i ciepłe środowisko jest idealne do rozwoju bakterii i grzybów. Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jak używać i czyścić gąbkę do makijażu.

Gąbki, jak każdy aplikator, nie są wieczne i kiedyś się zużyją. Nie wyrzucaj ich od razu. Możesz je wykorzystać podczas wykonywania manicure, do efektu ombre lub do czyszczenia i pastowania butów.

W pudełku BeGlossy „Beauty Rituals” znajdziesz gąbka do makijażu Olive cut marki ILŪ, które zamówisz w subskrypcji lub pakiecie tutaj.

BL_Banner

Leave a Reply