Jeden kosmetyk – dwa zastosowania

Jeden kosmetyk – dwa zastosowania

Twoja kosmetyczka pęka od nadmiaru kosmetyków? Czasem wystarczy ruszyć głową i znaleźć dla jednego kosmetyku nowe zastosowania, przez co ich ilość może się zmniejszyć, a Ty i Twój portfel poczujecie ulgę.  Poniżej znajdziecie dodatkowe zastosowania dla standardowych produktów, których nie znajdziesz na etykiecie od producenta.

jeden kosmetyk1. Odżywka do nóg

Kupiłaś odżywkę do włosów, która zbytnio je obciąża i nie daje pożądanego efektu? Teraz możesz użyć jej jako pianki do golenia nóg! Ze względu na jej zmiękczające właściwości idealnie się do tego sprawdzi. Dodatkowo nawilży również skórę i zmniejszy standardowe podrażnienia. Może te produkt na dobre zastąpi Twoją standardową metodę golenia.

 

jeden kosmetyk2. Mascara do brwi

Jeśli Twój ulubiony tusz do rzęs już się skończył, a ma fajną szczoteczkę to możesz wykorzystać ją na dwa sposoby. Po pierwsze przełożyć do innego niezaschniętego tuszu i używać jak zwykle do tuszowania rzęs. Po drugie możesz ją wyczyścić swoim płynem do demakijażu i używać jako spiralki do przeczesywania brwi podczas makijażu. Dzięki czemu Twoje brwi już nigdy nie będą przerysowane.

jeden kosmetyk3. Rozświetlacz na powieki

W trakcie pakowania na wyjazd każde miejsce w kosmetyczce jest na wagę złota. Zamiast zabierać swoją ulubioną paletkę cieni i narażać ją na uszkodzenie w transporcie, weź jedynie rozświetlacz. Podczas makijażu oka nałóż go na całą powiekę i dodaj kreskę czarnym eyelinerem. Idealnie będzie jeśli ten produkt połączony będzie z bronzerem! To kolejna oszczędność.

 

jeden kosmetyk4. Woda różana do włosów

Znana jako tonik do twarzy. Doskonale oczyszcza i odświeża, rozjaśnia przebarwienia i działa przeciwzmarszczkowo. Na tym nie koniec. Można z niej zrobić płukankę do włosów ‒ dodajemy wodę różaną do ostatniego płukania, a włosy będą elastyczne i z połyskiem. To także naturalny produkt do stylizacji ‒ spryskujemy włosy wodą różaną i układamy fryzurę. Przy okazji mamy piękne perfumy do włosów, bo różany zapach na włosach utrzymuje się dłużej niż na skórze.

jeden kosmetyk5. Zasypka

To produkt nie tylko dla dzieci. To doskonały puder matujący do twarzy. Przede wszystkim ekologiczna zasypka nie zawiera rakotwórczego talku, który wciąż jest obecny w wielu kosmetykach kolorowych. Zasypka oparta na skrobi kukurydzianej i tlenku cynku to matujący puder, który dodatkowo łagodzi podrażnienia. To również dezodorant do stosowania na skórę po depilacji pod pachami czy suchy szampon do włosów!

Leave a Reply