Kosmetyki z witaminą C

Kosmetyki z witaminą C

Witamina C jest przeciwutleniaczem i chroni skórę przed silnym działaniem promieniowania UV. Organizm ludzki nie potrafi sam jej wytworzyć, więc konieczne jest dostarczanie jej z zewnątrz. Można ją znaleźć w warzywach oraz owocach, i to nie tylko tych cytrusowych. To także jeden z najpopularniejszych składników aktywnych, który znajduje się w wielu różnych kosmetykach.

Jakie właściwości ma witamina C?

Witamina C chroni organizm oraz odpowiada za nasz młody wygląd. Jest także silnym antyoksydantem, który wyłapuje szkodliwe dla organizmu wolne rodniki. Działa również powierzchniowo:

  • wpływa na poprawę struktury i kolorytu skóry,
  • rozjaśnia plamy pigmentacyjne,
  • jest naturalnym filtrem ochronnym przed promieniowaniem,
  • bierze udział w procesie spowalniania powstawania zmarszczek.

Czy warto używać kosmetyków z witaminą C?

Nasz organizm sam nie wytwarza witaminy C, dlatego musi być dostarczana wraz z pożywieniem albo w postaci kremów nakładanych na skórę. Kosmetyki zawierające witaminę C są odpowiedzialne za syntezę kolagenu, ale też mają silne działanie antyoksydacyjne, nadają skórze blask i chronią przed promieniowaniem UV. Witamina C dostarczana wraz z pożywieniem jest wykorzystywana głównie do tego, aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować. W związku z tym do skóry docierają jej małe ilości, dlatego należy stosować kosmetyki, tj. kremy lub sera, które zawierają witaminę C. Mając na uwadze powyższe, odpowiedź na pytanie czy warto stosować kosmetyki z witaminą C jest oczywista. Nie tylko warto, ale i należy je stosować, aby móc zachować zdrowszy i świeższy wygląd skóry jak najdłużej.

Jakie jest działanie kosmetyków z witaminą C?

Najszybciej zauważalnym efektem działania witaminy C jest wyrównanie kolorytu skóry oraz jej rozświetlenie. Dzieje się tak, ponieważ zwiększona zostaje synteza kolagenu. Dzięki temu skóra jest lepiej nawilżona, gładka, napięta i bardziej promienna. Kremy do twarzy z witaminą C działają również wygładzająco i odmładzająco – spłyceniu ulegają drobne zmarszczki, zwiększa się gęstość skóry właściwej. Wzmocniona zostaje także warstwa lipidowa naskórka.

Jakie kosmetyki z witaminą C są dostępne w sklepach?

Wybierając kosmetyki z witaminą C, należy zwrócić uwagę na zawartość wody w ich składzie. Powinna to być śladowa ilość. Witamina C rozpuszczona w wodzie staje się bowiem mniej odporna na działanie takich czynników, jak światło, tlen, temperatura, a to z kolei wpływa na zmniejszenie jej dobroczynnego działania. Dodatkowo kosmetyki zawierające witaminę C powinny mieć pH poniżej 3,5 oraz odpowiednie stężenie kwasu L-askorbinowego, maksymalnie 20%.

My polecamy rozjaśniające serum z ultrastabilną Witaminą C Bielenda Professional SUPREMELAB.  Rozjaśniające serum z ultrastabilną Witaminą C idealnie sprawdzi się u osób z przebarwieniami, nierównym kolorytem skóry (zmęczona, ziemista), z oznakami starzenia, narażona na stres oksydacyjny, wymagająca rewitalizacji. Ultrastabilna Witamina C -silny antyoksydant, redukuje przebarwienia, rozjaśnia skórę, wyrównuje koloryt, stymuluje syntezę kolagenu, przeciwdziała fotostarzeniu. Kwas Ferulowy – nie powoduje złuszczania, podrażnień. Spowalnia procesy starzenia się skóry,. rozjaśnia przebarwienia, zapobiega powstawaniu nowych.

Produkty z witaminą C pomogą:

  • zredukować widoczność zmarszczek;
  • poprawić kondycję skóry nie tylko po zabiegach kosmetycznych, ale również przed nimi;
  • rozjaśnić przebarwienia oraz ochronić przed powstawaniem nowych, a do tego wzmocnić działanie filtrów UV;
  • zmniejszyć ilość zaskórników dzięki działaniu przeciwutleniającemu;
  • sprawić, że skóra będzie wyglądać na wypoczętą;
  • przyspieszyć regenerację skóry po zabiegu kosmetycznym, a także utrwalić jego efekt.

W niektórych sytuacjach zwiększa się zapotrzebowanie organizmu na witaminę C. Może to być przewlekły stres, palenie papierosów, przebywanie w zanieczyszczonym powietrzu, spędzanie kilku godzin dziennie przed komputerem lub innymi urządzeniami. Do niedoboru witaminy C może dojść również u intensywnie trenujących sportowców oraz u osób, które długotrwale przyjmują leki. Dlatego tak ważne jest dostarczanie do organizmu witaminy C nie tylko od wewnątrz, lecz także zewnętrznie, w postaci kremów i serum.

Ilość witaminy C pobierana z pożywienia lub z suplementów doustnych jest bardzo dokładnie kontrolowana przez organizm. Natomiast witamina C, którą nakłada się wraz z kremem lub serum na skórę, kumuluje się przeważnie w naskórku oraz w skórze właściwej. W sprzedaży dostępne są różne kosmetyki z tą witaminą. Jedne z nich zawierają mniejsze jej stężenie, a inne większe. Warto dokładnie sprawdzić skład takiego preparatu, aby wiedzieć, ile zawiera witaminy C, a ile wody i innych składników.

Chcesz przetestować rozjaśniające serum z ultrastabilną Witaminą C Bielenda Professional SUPREMELAB rozpocznij pakiet BeGlossy na 6 lub 12 miesięcy. Produkt znajdzie się w każdym pudełku BeGlossy „Owocowe Odkrycia” dla Klientów VIP.

 

Leave a Reply