Kształty i rodzaje dekoltów. Który będzie dla Ciebie najlepszy?

Kształty i rodzaje dekoltów. Który będzie dla Ciebie najlepszy?

Wybieranie strojów na co dzień i od święta wcale nie jest proste. Wiadomo, że najbardziej kobiece wydają się różnego rodzaju sukienki. Kiedy je oglądamy, zwracamy uwagę na ich kolor, krój oraz odpowiednie dopasowanie do sylwetki. Interesuje nas również okazja, na jaką je wybieramy. Inaczej przecież ubierzemy się na przyjęcie urodzinowe przyjaciółki, a inaczej na wystawny bankiet, organizowany przez firmę, w której pracujemy. Jest jednak jeszcze jedna ważna kwestia, o jakiej nie powinno się zapomnieć podczas dobierania kreacji – kształt dekoltu. Wbrew pozorom, to od niego zależy, jak zostaniemy odebrane w towarzystwie i czy uda nam się podkreślić nasze atuty.

11Ścięty w szpic

Dekolt ścięty w szpic to jeden z popularniejszych rodzajów wycięć. Stosuje się go zarówno sukienkach, jak i w bluzkach. Trzeba wiedzieć, że tego typu dekolty w sukienkach wyszczuplają i sprawiają, że sylwetka wygląda na smuklejszą. Dzięki nim można subtelnie wyeksponować biust, a jednocześnie ukryć przesadnie szerokie ramiona. Bardzo ładnie komponują się z długimi kolczykami. Najlepiej wybierać je w przypadku sylwetki z bardzo kobiecymi krągłościami.

 

8Podkoszulkowy

Ten typ sprawdzi się praktycznie w każdej sytuacji. Okrągły dekolt może być mniejszy bądź większy, ale świetnie komponuje się z każdą budową ciała. Nie obnaża niedoskonałości, a z drugiej strony podkreśla to, co trzeba. Nie ma znaczenia, jak intensywny kolor sukienki się wybierze – tak czy inaczej kreacja będzie wyglądała odpowiednio.

 

8-2W kształcie serca

To propozycja dla Ciebie, jeśli tylko posiadasz ładne, wyjątkowo kształtne ramiona. Jeszcze lepiej, jeśli nie posiadasz zbyt dużego biustu, ponieważ dekolt jeszcze go powiększy. Pomoże Ci natomiast w momencie, gdy będziesz miała zbyt krótką szyję, ponieważ optycznie świetnie ją wydłuży.

 

 

10-2Karo

Na pewno warto też zwrócić uwagę na dekolt typu karo. Najlepszy będzie dla osób dosyć szczupłych, które jednak posiadają dość obfity biust, idealny do zaakcentowania. Unikaj go, jeśli posiadasz dość szerokie ramiona, ponieważ jeszcze dodatkowo je podkreśli.

 

 

9-2Amerykański

Rozważając różne rodzaje dekoltów, najwięcej czasu na zastanowienie powinnaś poświęcić przy dekolcie amerykańskim. Ze względu na dosyć pokaźne wycięcie, które sporo odsłania, powinny go nosić wyłącznie panie ze średniej wielkości biustem. U kobiet o pełniejszych kształtach może on po prostu wyglądać dosyć zabawnie, a u osób niezwykle szczupłych stworzyć efekt nadmiernego wydłużenia sylwetki.

 

10Zabudowany

 To ten typ dekoltu, na który mogą sobie pozwolić wyłącznie nieliczne kobiety. Ze względu na to, że podchodzi właściwie pod samą szyję, nadaje się tylko dla pań, które mają wąskie ramiona, średniej wielkości biust i długą szyję. Takie rodzaje dekoltów w sukience to rozwiązanie wybitnie niewskazane dla osób z obfitymi kształtami, ponieważ duża ilość materiału jeszcze je podkreśli i niepotrzebnie doda zbędnych kilogramów.

 

 

9Hiszpański

Jeśli marzy Ci się modna sukienka dekolt hiszpański powinien Ci zapewnić pełnię atrakcyjności. Dzięki temu, że odkrywa praktycznie całe ramiona, doskonale podkreśla linię obojczyka. Co więcej, może też wpłynąć na poprawę proporcji sylwetki lub odpowiednio ją uatrakcyjnić. Nadaje się dla wszystkich, poza osobami z bardzo szerokimi ramionami.

 

Czy dekolt jest najważniejszy?

Niezależnie od tego, jaki rodzaj dekoltu wybierzesz, powinnaś też zadbać o inne elementy, liczące się przy tworzeniu Twojej stylizacji. Żadna sukienka nie pomoże Ci w zaistnieniu pośród towarzystwa, jeśli nie przygotujesz jednocześnie przemyślanego makijażu. Nie chodzi tutaj wyłącznie o dobór kolorów cieni do powiek czy pomadek do ust, ale również o użycie właściwych kosmetyków pielęgnacyjnych – kremów, masek czy korektorów. Jeśli jednocześnie pomyślisz także o dekolcie, stworzysz swój wizerunek tak umiejętnie, że nikt nie przejdzie obok Ciebie obojętnie.

 

Wszystkie przedstawione sukienki pochodzą ze sklepu internetowego Renee.pl

Leave a Reply