Jak wybrać kwasy do domowego złuszczania?

Jak wybrać kwasy do domowego złuszczania?

Kwasy kosmetyczne oraz zabiegi złuszczające to najefektywniejszy sposobów na przywrócenie skórze blasku. Zabieg nie tylko pozwala pozbyć się niedoskonałości, ale także uaktywnić cerę do regeneracji. Czy wiesz, że możesz go wykonać samodzielnie w domowym zaciszu? Podpowiemy, jak wybrać kwasy do domowego złuszczania. 

 

Dlaczego warto używać kwasów?

Wykonywanie zabiegów z użyciem kwasów pobudza skórę do odnowy i wspomaga jej w regenerację. Jeśli borykasz się z problemem zanieczyszczonej cery z niedoskonałościami lub z widocznymi przebarwieniami to zabieg ten będzie idealny. Rozjaśnia skórę i poprawia jej kondycję, pozostawiając ją gładką i miękką.

.

Najpopularniejsze kwasy do domowego złuszczania

Najpopularniejsze kwasy do domowego złuszczania to kwasy AHA: migdałowy, glikolowy oraz mlekowy. Są delikatne, ich działanie odbywa się na warstwie rogowej skóry. Usuwają martwy naskórek, oczyszczają skórę z brudu oraz pozostałości kosmetyków. To idealny sposób na przygotowanie skóry przed innymi zabiegami. Jeśli chcesz używać kwasów w warunkach domowych, wybierz te przygotowane specjalnie do tego celu. Produkty te będą miał mniejsze stężenie kwasów, dzięki czemu będą bezpieczniejsze nawet dla osób z cerą wrażliwą. 

 

Gotowe rozwiązanie

Świetnym rozwiązaniem na zastosowanie kwasów w domu jest gotowy produkt, np. w formie chusteczki. TOŁPA dermo body peel – złuszczające kwasy w chusteczce do ciała zmniejszają zrogowaciały naskórek oraz  grubość warstwy rogowej. Przyspieszają regenerację i pobudza skórę do odnowy. Rozjaśniają przebarwienia i wyrównują koloryt. Wspomagają nawet eliminację niedoskonałości. Nawilżają, uelastyczniają, ujędrniają i napinają. Wygładzają skórę o 7%, przywracając jej naturalny blask i zdrowy wygląd. Produkt zwiększa efekty codziennej pielęgnacji ciała. Kwasy AHA zastosowane w chusteczce w stężeniu 20% są bezpieczne i przeznaczone właśnie do stosowaniu w warunkach domowych. Produkt zawiera wyciąg z marakui, winogrona i ananasa. 

 

Wieczorna pielęgnacja

Zabieg z użyciem kwasów najlepiej zaplanuj na wieczór. Poprzedź go kąpielą, w trakcie której dokładnie oczyścisz skórę. Następnie nałóż produkt zawierający kwasy, aplikuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Rano umyj ciało i zabezpiecz skórę kremem z filtrem, ponieważ jest ona bardziej narażona na podrażnienia wywołane słońcem i przebarwienia. Pamiętaj o regularnym nawilżaniu skóry oraz o powtórzeniu zabiegu po kilku dniach. 

.

.

TOŁPA dermo body peel – złuszczające kwasy w chusteczce do ciała to jeden z produktów, który znajdziesz w boxie BeGlossy „Owocowe Odkrycia”. Możesz zamówić go w pakietach na 3, 6 i 12-miesięcznych oraz w subskrypcji. Więcej informacji znajdziesz tu.

Leave a Reply