Magia olejku ze słodkich migdałów

Magia olejku ze słodkich migdałów

W czym tkwi magia olejku ze słodkich migdałów? W jaki sposób go używać, aby wydobyć z niego całą moc? Kto powinien go stosować? Dziś odpowiemy sobie właśnie na te pytania.

14918547-almond-oil-isolated-on-white-backgroundJak uzyskiwany jest olej?

Olej ze słodkich migdałów uzyskiwany jest z nasion owoców drzewa migdałowego – odmiany słodkiej, pierwotnie występującego w Azji Centralnej i w rejonie Morza Śródziemnego. Podobnie jak śliwka owoc zawiera jedno nasiono, stąd też czasem nazywane jest śliwą migdału. Warto podkreślić, że jest tłoczony na zimno. Jest jasny, przejrzysty, o lekko słomkowej barwie, bezwonny lub o słabo wyczuwalnym zapachu. Lekki i nietłusty. Składa się głównie (w 90%) z nienasyconych kwasów tłuszczowych, a dokładniej – oleinowego i linolowego. Ponadto zawiera skwalen, tokoferol i fitosterole. Dzięki takiemu składowi olej ten jest bardzo łagodny dla skóry. Jego składniki aktywne to kwas oleinowy, kwas linolowy, witaminy A,B1, B2, B6, D i E.

Kto może go używać?

Może być stosowany do skóry wrażliwej, suchej oraz do pielęgnacji skóry małych dzieci (powyżej 3 roku życia). Ma bardzo dobre właściwości nawilżające i wygładzające (jest tzw. emolientem), łatwo się wchłania. Pod tym kątem jest doskonały do masażu. Ponadto stosuje się go do oczyszczania skóry, zwłaszcza suchej, zwiotczałej i starzejącej się, także w delikatnych miejscach jak pod oczami.

almonds

Dodatek magnolii

Olejek eteryczny z magnolii ma doskonałe właściwości nawilżające skórę i odmładzające, dlatego jest szczególnie polecany do skóry dojrzałej. Jego cenne właściwości regenerują zmęczone tkanki, pomagając przywrócić skórze jędrność i zmniejszyć blizny. Emanuje unikalnym ciepłym zapachem, który wprowadza w stan spokoju, zmniejszając stres.

Jak działa?

BioOleoOlej ze słodkich migdałów łagodzi podrażnienia i uruchamia procesy odbudowy zewnętrznych warstw skóry. Dodatkowo nawilża nawet bardzo przesuszoną skórę i sprzyja redukcji zmarszczek spowodowanych suchością skóry. Chroni także skórę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych oraz wzmacnia kondycję paznokci. Wystarczy delikatnie wmasować olej w oczyszczoną skórę np. twarzy za pomocą głowicy (końcówki pipety). Ze szczególną uwagą potraktuj miejsca gdzie skóra jest cieńsza i bardziej wiotka, czyli okolice oczu (należy jednak unikać bezpośredniego kontaktu z oczami). Zabieg powtarzaj codziennie.

W jednym z wariantów pudełka beGLOSSY Just Relax znalazł się właśnie olejek ze słodkich migdałów z dodatkiem magnolii. Chcesz go przetestować? Rozpocznij już teraz swoją przygodę z beGLOSSY, zamawiając pakiet lub subskrypcję!

FB_JUSTRELAX_ZAMOW_ZAWARTOSC

Leave a Reply