Moc kwasu hialuronowego

Moc kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy od wielu lat jest przedmiotem zainteresowania naukowców. Coraz częściej zwracamy uwagę na jego zawartość w kosmetykach wiedząc, że ma dobroczynny wpływ na skórę. Jak wybrać odpowiednie kosmetyki i na co zwracać uwagę? 

Magiczna gąbka

Kwas hialuronowy działa jak prawdziwa „biologiczna gąbka,“ która absorbuje stres mechaniczny doznawany przez tkanki skóry. Ma niesamowite właściwości higroskopijne, czyli działa jako rezerwuar wody zdolny do zatrzymania ilości tysiąc razy większych niż jego własny ciężar. Duża objętość zatrzymanej wody pozwala utrzymać małe cząsteczki (czynniki wzrostu, pokarmy). Aplikowany na skórę, zatrzymuje wodę i utrzymuje poziom wilgoci w skórze, spowalniając przyspieszoną ucieczkę wody ze skóry.

Uzupełnianie kwasu hialuronewego

Ponad 50% naturalnie występującego kwasu w organizmie człowieka znajduje się w skórze. Wraz ze starzeniem się chronologicznym maleje ilość naturalnie występującego kwasu, a proces ten zaczyna się już od 25 roku życia. Wiąże się to z utratą nawilżenia skóry, spadkiem elastyczności i pojawieniem się zmarszczek. Ponadto zanieczyszczenia, stres, wysokie i niskie temperatury i inne czynniki destabilizujące również wewnątrzpochodne (zmiany hormonalne), zakłócają aktywność komórek skóry i przyczyniają się do przedwczesnej jego degradacji. Zdolność skóry i pobudzenie jej mechanizmów do dynamicznego i samodzielnego nawilżania jest zatem niezwykle ważna. Dlatego sięgając po produkty pielęgnacyjne w pierwszej kolejności powinniśmy pamiętać o działaniu nawilżającym.

Kwas hialuronowy w kosmetykach

W kosmetykach przywraca skórze elastyczność, pomaga ją nawilżać i wygładza jej powierzchnię. Stosowany jest zarówno w produktach do pielęgnacji okolic oczu, serum, kremach oraz maskach, a także w mgiełkach nawilżających do skóry twarzy.  W medycynie estetycznej kwas hialuronowy jest podawany w postaci ostrzyknięć do skóry właściwej w celu wypełnienia zmarszczek i uzyskania efektu gładkiej i wypełnionej skóry. Zadbaj o uzupełnienie tego drogocennego „eliksiru młodości” i ciesz się idealnie gładką, nawilżoną i promienną cerą.

BeGlossy poleca:

666cf1d0-781d-11e7-a8fe-b7ac5f89301cIntensive Hyaluronic Mask

Zaawansowana maska ze skoncentrowanym kwasem hialuronowym, intensywnie nawilżająca. Błyskawicznie nawilża, wygładza drobne zmarszczki i nadaje skórze blasku. Kremowa i nieklejąca się konsystencja produktu. Intensywny SOS dla skóry. Będzie idealna dla skóry suchej i odwodnionej oraz nieprzyjemnie napiętej. Zmarszczki  dehydratacyjne i drobne linie skórne. Intensywne odwodnienie, duży dyskomfort i uczucie ściągnięcia skóry. Należy stosować ją dwa do trzech razy w tygodniu. Może być także stosowana jako krem na noc (aplikować cienką warstwę).

24433b20-781d-11e7-a8fe-b7ac5f89301cIntensive Hyaluronic Serum

Zaawansowane serum z kwasem hialuronowym, intensywnie nawilżające. Nawilża, wygładza zmarszczki i nadaje skórze blasku. Żelowa, lekka i nietłusta konsystencja. Nie zawiera silikonów. Serum zawiera kombinacje 3 form kwasu hialuronowego:

· Wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy: utrzymuje wodę w naskórku i intensywnie nawilża – 0,05%.

· Kapsułowany kwas hialuronowy: wygładza drobne linie i zmarszczki skóry – 2%.

· Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy: stymuluje syntezę kwasu hialuronowego w skórze właściwej dla trwałego efektu wypełnienia – 1%

Zaawansowany krem intensywnie nawilżający ze skoncentrowanym kwasem hialuronowym. Błyskawicznie nawilża, wygładza drobne zmarszczki i nadaje skórze blasku. Lekka i nietłusta konsystencja produktu. dla skóry suchej i odwodnionej. Nie zawiera silikonów. Krem należy nakładać na twarz rano i/lub wieczorem. Można stosować sam lub po nałożeniu INSTENSIVE HYALURONIC SERUM na przemian z dotychczasowymi produktami lub po zabiegach medycyny estetycznej.

 

 

Leave a Reply