Modowe trendy – czerń i biel

Modowe trendy – czerń i biel

Specjalnie dla nas portal LaMode.info przygotował informacje na temat popularnego i jakże uniwersalnego trendu w modzie na 2015 rok- połączenia czerni i bieli.

BIEL I CZERŃ

Czerń i biel to połączenie idealne. Ten kierunek obrał choćby włoski Sportmax, który w ramach tego zestawienia postawił na modne faktury i detale. Biało- czarnego trendu nie zabrakło też we francuskich markach. Karl Lagerfeld w swoich kolekcjach dla Chanel ciągle odwołuje się do dorobku wielkiej Coco, chętnie sięgając po te kolory, lansowane niegdyś przez założycielkę marki. Podobne rozwiązania zaproponował Olivier Rousteing w kolejnej swojej kolekcji dla Balmain.

looki

od lewej: Chanel Balmain Sportmax

 

CAŁA W BIELI

Okres letni sprzyja tworzeniu zestawów „od stóp do głów” opartych na białym odcieniu. Trend ten umacnia się też w tym roku, czego dowodem są sylwetki z pokazu Lacoste. Marka utożsamiana jest ze sportową elegancją w najlepszym wydaniu, zaproponowała stylizacje oparte na prostych, minimalistycznych formach.  Klimatu mody lat 70. nie zabrakło z kolei w projektach Chloé, gdzie w bieli osadzono np. zwiewne romantyczne bluzki. Najmodniejszą ostatnio długość spodni, czyli 7/8 mocno zaakcentował Michael Kors. Ten element damskiej garderoby połączył z luźnym ażurowym swetrem, w efekcie oferując typowo casualowe rozwiązanie.

looki1

od lewej: Michael Kors  Chloe  Lacoste

 

CZERŃ TOTALNA

Obok bieli, czerń to drugi najbardziej uniwersalny kolor w szafie. U kogo ostatnio mogliśmy zobaczyć taki zabieg? Roberto Cavalli elegancką marynarkę połączył z odważną transparentną spódnicą. „Modowych efektów specjalnych” nie zabrakło w wiosenno-letnich propozycjach Balenciagi. Alexander Wang swój ukochany kolor podkreślił ulubioną siateczkową fakturą. Materiałowo, czerń w ciekawy sposób potraktował też Nicolas Ghesquière w swojej kolekcji dla Louis Vuitton. Stawiając na błysk i kontrasty, wykorzystał ogromny potencjał tego koloru.

looki2

od lewej: Balenciaga Roberto Cavalli Louis Vuitton

Więcej informacji na temat najnowszych kolekcji modowych znajdziesz na portalu LaMode.info

Leave a Reply