Pachnę, więc jestem – o magii zapachu

Pachnę, więc jestem – o magii zapachu

Dobrze dobrana sukienka, subtelny makijaż, klasyczna biżuteria i… wyjątkowy zapach!

Szukając zapachu, szukamy siebie. Powinien być dopełnieniem i pasować zarówno do bluzki jak i do kolczyków. Moc zapachu pozostaje niedoceniona – doświadczamy tego każdego dnia na ulicy, mijając kogoś, kto pachnie tak, że nie sposób przejść obojętnie. Dzieje się tak, ponieważ zapach automatycznie przenosi nas do obszaru w mózgu odpowiedzialnego za emocje. Najpopularniejsze współcześnie nuty zapachowe to te kwiatowe, owocowe, korzenne i drzewne lub ich mieszanki. Ale w czasach, kiedy powstają perfumy a la Tiramisu czy Guma Balonowa niełatwo znaleźć coś idealnego dla siebie, dlatego warto mieć już pewną koncepcję idealnego zapachu, kiedy zaczyna się poszukiwania. Najlepiej najpierw odrzucić najpopularniejsze czy modne produkty, jeśli marzymy o jakimkolwiek stopniu oryginalności!

Jest też kilka zasad, które ułatwią nam łowy. Jedna z nich przypomina, że perfumy składają się z trzech poziomów głębi – każdy uwalnia się w swoim czasie, więc warto ponosić perfumy cały dzień, a nie tylko je powąchać. Nie sugerujmy się też tym, że podobają nam się perfumy na kimś, ponieważ ph skóry zmienia ich ostateczny zapach. Z tego powodu możemy zapomnieć o papierkach do testowania. Decydując się na zakup często wybieramy popularnych producentów, bo wiemy, czego możemy się spodziewać. Ale warto wyjść z zapachowej strefy komfortu, poeksperymentować z nowymi kompozycjami, bo efekt bywa nieprzewidywalny. Jak się okazuje to, co realnie pomaga wybrać unikalną zapachową wizytówkę to świadomość własnego stylu. Jeśli rozsądnie dobierzemy perfumy, biorąc pod uwagę takie czynniki, jak nasz typ urody, temperament, styl bycia itd. uzyskamy wymarzone zapachowe DNA!

Patrząc na zdjęcia takich ikon jak Coco Chanel czy Audrey Hepburn nie mamy wątpliwości, że częścią tak wypracowanego wizerunku musiał być zapach. Staje się on „nasz” tylko, jeśli używamy go na co dzień. Dobrze dobrany można nosić latami i nie będzie nas drażnił. Warto szukać poza komercyjnymi drogeriami, bo niszowe marki zapewnią nam unikatowe kompozycje tak, jak zmysłowa linia zapachów Aeterie, które oddają jednocześnie lekkość i elegancję w każdym flakoniku. Marka znana z niebywale konsekwentnego podejścia do klasyki przedstawia zapach kobiety w nowej odsłonie. Dbałość o szczegóły, jaką udowadniają nam ich ubrania przenosi się też na inne produkty, co nie jest bez znaczenia w sztuce tworzenia perfum. Niby powiew świeżości, ale z tą nutką nonszalancji, której wszyscy szukamy. Każdy, kto zna sukienki Aeterie wie, że nieśmiertelna elegancja i prosta forma to doskonały wybór bez względu na indywidualne cechy, dlatego warto zaufać polskiemu producentowi także w tej kwestii. Żeby wypróbować zapachy wystarczy umówić się na wizytę w Aeterie przy Marynarskiej 14 na Mokotowie w Warszawie za pośrednictwem specjalnego formularza rezerwacyjnego.

fot. Adelina Stachel

Leave a Reply