Pielęgnacja skóry zmęczonej

Pielęgnacja skóry zmęczonej

Czy wiesz, że skóra może odzwierciedlać Twoje samopoczucie? Jest to efekt niezależny od wieku i pory roku, który zawdzięczamy czynnikom zewnętrznym i wewnętrznym. Pielęgnacja skóry zmęczonej jest wyjątkowa i należy jej się szczególna uwaga. Pamiętaj jednak o podstawowych czynnikach jak sen, brak stresu czy zdrowa dieta. Pielęgnacja skóry zmęczonej to kilka kroków:

pielęgnacja skóry zmęczonejRegeneracja

Skóra zmęczona charakteryzuje się brakiem blasku, ziemistym kolorem oraz chropowatą strukturą. Odpowiedzialny jest za to martwy naskórek, który zalega na jej powierzchni. Należy pamiętać, że nasz naskórek odbudowuje się bardzo szybko – zazwyczaj średnio co 28 dni. Jednak niekiedy jego naturalne złuszczanie jest blokowane przez co na naszej skórze powstają zgrubienia, zaskórniki. Wtedy nawet najlepsze kosmetyki nie będą się odpowiednio wchłaniać.

pielęgnacja skóry zmęczonej

Odpowiedzią na te problem są wszelkiego rodzaju peelingi złuszczające. Jest to najbardziej efektywny sposób, aby dodać skórze blasku. Przy cerze tłustej, mieszanej i normalnej stosuj peelingi drobnoziarniste natomiast przy cerze wrażliwej, suchej i naczyniowej sięgnij po peelingi enzymatyczne.

Jednak najlepszą możliwością będzie jeśli swój peeling zrobisz sama! Peeling zrobiony w domu będzie w 100 procentach naturalny. Świetnie sprawdzi się do tego miód, fusy po kawie lub jogurt naturalny.

Pielęgnacja

Kilka rytuałów rano i wieczorem zmieni Twoją skórę. Na początku musisz  ją poznać i zobaczyć czego oczekuje. Przetestować kilka produktów, aby zobaczyć, który działa na nią najlepiej. Ważny jest również sposób i ilość nakładanego produktu na twarz. Czasem wystarczy niewielka ilość olejku lub bogatego kremu, która pokryje całą twarz. Zawsze lepsze efekty przyniesie wmasowywanie produktu lub jego wklepanie – zwróć na to uwagę!

pielęgnacja skóry zmęczonejOdpowiednia odżywianie

Zadbaj również o swoją dietę, ponieważ pielęgnacja od wewnątrz jest tak samo ważna! Niech warzywa i owoce będą Twoim przyjacielem i zastąpią niezdrowe przekąski. Skóra całego ciała Ci za to podziękuje. Dodatkowo pamiętaj o piciu wody z wysoką zawartością sodu przez cały dzień. Efekty nie będą widoczne natychmiastowo, jednak stopniowo zauważysz zmniejszanie się cieni pod oczami oraz odzyskiwanie przez nią dawnego blasku!

 

Leave a Reply