Przepis na udaną imprezę Halloween

Przepis na udaną imprezę Halloween

Halloween to święto, które przywędrowało do nas ze Stanów Zjednoczonych, ale już na dobre zagościło w Polsce. Początkowo dotyczyło tylko dzieci, które przebrane za stwory, wiedźmy i potwory pukały do drzwi krzycząc “cukierek albo psikus !!!”. Dorośli pozazdrościli tej upiornej okazji do nietypowego świętowania i coraz częściej organizują imprezy w strrrrraszym klimacie. Chcesz zorganizować swoją? Sprawdź jaki jest przepis na udaną imprezę Halloween. 

 

681c5f789d0c4bc7ef565f5ae08fb68bJak ozdobić mieszkanie na Halloween?

Zaskocz swoich gości już od progu. Na drzwiach zapleć białą włóczkę, która będzie przypominała pajęczynę. Przy użyciu czarnych balonów i wyciorków możesz stworzyć własne przerażające pająki. Nie zapomnij o motywie przewodnim Halloween, czyli o wydrążonej dyni. Wytnij jej upiorny wyraz twarzy, a w środku umieść świeczkę. Pamiętaj, że wszystkie dekoracje będą wyglądać bardziej mrocznie, jeśli podświetlisz je delikatnym światłem, a wokół panować będzie ciemność.

 

eaaeea22d139d8e9537ef21c47762b89Jak samemu stworzyć strój na Halloween?

Upiorna pielęgniarka, kobieta kot, a może wampirzyca? Przy wyborze stroju ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia. Możesz skorzystać z gotowych propozycji przygotowanych przez wypożyczalnie kostiumów lub sklepy z takim asortymentem. Jeśli jednak w Twojej szafie znajduje się kilka ubrań, które już dawno wyszły z mody, możesz je łatwo i szybko przerobić. Od kilku lat hitem są upiorne makijaże. Najlepsze makijażystki są wstanie uzyskać efekty, które przyprawiają o gęsią skórkę. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby wykonać tak profesjonalny makijaż możesz spróbować czegoś prostszego.

 

163b8572027b2983f2acb9a870b246dfJakie przekąski przygotować na Halloween?

Jeśli chcesz, żeby Twoja impreza była w klimacie Halloween od początku do końca, to zadbaj o klimatyczne przystawki. Babeczki z motywem dyni, poncz z pływającymi jabłkowymi główkami, ciastka w kształcie palców wiedźmy. Każde danie możesz przyozdobić odrobiną czerwonego lukru, przypominającego spływającą krew lub cukrowymi oczami, które wyglądają przerażająco, bez względu na to, gdzie je umieścisz. Jeśli jednak nie czujesz się dobrze w kuchni, a gotowanie nie jest Twoją mocną stroną, możesz skorzystać z firm oferujących gotowy catering.

 

Wszystkie wykorzystane zdjęcie pochodzą z www.printerest.pl.

Leave a Reply