Słodkie, czekoladowe piękno!

Od dawna modne jest połączenie zdrowia i urody, a ostatnio jest to nawet słodsze i smaczniejsze niż kiedykolwiek. 

Z tajemnic starożytnej tradycji Majów, jak również z najbardziej zaawansowanych badań współczesnej kosmetologii, wiadomo, że czekolada jest dla nas zbawienna. Teraz opuszcza naszą kuchnię i przemieszcza się do najbardziej ekskluzywnych salonów kosmetycznych, by brać udział w zabiegach kosmetycznych na miarę pięciu gwiazdek!

Możliwości jest wiele: masaż ciała, zabiegi na twarz, czy woskowanie: gorzka lub słodka, ciemna lub mleczna, wszystkie rodzaje! Korzyści z tych zabiegów są nie tylko cenione przez naszą skórę, ale i przez zmysły. Wiadomo, że zapach czekolady pobudza produkcję endorfin, substancji poprawiających nasze samopoczucie i dających poczucie szczęścia. Nic dziwnego, że zapach jest ważnym elementem zabiegów czekoladowych, jest to lekarstwo dla duszy i ciała. Ponadto, „teobromina” – naturalny alkaloid występujący w roślinach kakao i jego pochodne – wpływa na układ nerwowy, poprawiając koncentrację i czynąc go bardziej elastycznym. W rezultacie daje to efekt anty-stresowy i uspokajający dla naszego mózgu.

Ale co z czekoladową degustacją? Jak oprzeć się pokusie, mając w głowie swoje zęby i figurę? Jeśli to będzie tylko jeden kawałek, możemy go traktować jako element leczenia. Lepiej wybrać się na czekoladowy masaż, ukoić ciało i zmysły, a po nim zjeść jeden, mały kawałek czekolady 😉

 

 

2 Comments

  1. Merve
    Merve05-09-2012

    Dziękuję Wam wszystkim za miłe słowa!Rękawy to baidzrej moje widzimisię, a Marcin sam przyznał, że nie jest przyzwyczajony do warkoczy (ech te chłopy :-).Cicha, kamizelka to zamf3wienie celowe, bo brak takowej w szafie.Agata, a wiesz, ze nawet nie spojrzałam co tam było widać? Trochę padało, więc zaraz zmykaliśmy.Wszystkie poszkodowane dwujęzycznością, proszę się tak nie czuć clou wypowiedzi jest takie samo, tylko ubrane w nieco inne słowa.

  2. Aga
    Aga04-22-2012

    Czasami stosuję maseczkę czekoladową. Oprócz zalet – jakie niesie dla cery – aromaterapeutyczne doznania są jak dla mnie bezcenne:)

Leave a Reply