Sposoby na wypadające włosy

Sposoby na wypadające włosy

Włosy są słabsze? Jest ich wyraźnie mniej? Możemy odwrócić ten proces, czyli zapobiec wypadaniu włosów i wzmocnić je od cebulek po same końce. Najlepszy i długotrwały efekt da kompleksowe podejście do tego problemu. Zwłaszcza, gdy borykamy się z łysieniem androgenowym. Poznaj sposoby na wypadające włosy.

Możemy dość szybko poprawić kondycję włosów stosując maski odżywcze, które poprawia ich wewnętrzną strukturę, zamkną łuski (dzięki czemu włosy zyskają miękkość i blask) i nawilżą przesuszone końcówki. Ale jeśli chcemy zyskać długotrwały efekt i stale cieszyć się zadbanymi i zdrowymi, a zwłaszcza bujnymi włosami, trzeba zadbać o nie od podstaw. Czyli dostarczyć odpowiednie składniki, które są konieczne do prawidłowego wzrostu i kondycji włosów.

Biotyna to podstawa pięknych i mocnych włosów

Biotyna nazywana jest witaminą piękna. Występuje także pod innymi nazwami – jako witamina H lub B7. Ten rozpuszczalny w wodzie związek ma wyjątkowo ważny wpływ na zachowanie zdrowych, mocnych włosów i paznokci oraz pięknej skóry.

Skąd bierze się dobroczynne działanie biotyny na włosy? Zawiera ona biodostępne cząsteczki siarki, które wzmacniają macierz włosa (to ta część cebulki włosa, która daje początek nowym, zdrowym włosom). Co więcej, biotyna opóźnia także proces wypadania włosów oraz utraty przez nie barwników (siwienie). Przeciętne dzienne zapotrzebowanie osoby dorosłej na biotynę wynosi ok. 30-100 mg.

Sięgajmy po olej lniany, pamiętajmy o miedzi

Nie tylko biotyna opóźnia proces siwienia. Takie działanie ma również miedź. Pierwiastek ten, podobnie jak biotyna, ma także udział w tworzeniu wiązań siarkowych (zwanymi mostkami dwusiarczkowmi), dzięki którym włosy są sprężyste, zdrowe i silne.  

Olej lniany zawiera bezcenny dla naszego zdrowia kwas alfa-linolenowy (ALA), który jest składnikiem grupy wielonienasyconych tłuszczów omega-3. Nasz organizm nie potrafi samodzielnie go produkować, musimy go dostarczać wraz z pożywieniem lub przez suplementację. Kwasy omega-3 mają wielokierunkowe dobroczynne działanie. W zasadzie bez nich nasz organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Mają bardzo szerokie spektrum działania, m.in. biorą udział w przemianach metabolicznych, które hamują proces łysienia androgenowego.

Cenną dla włosów: biotynę, kwas alfa-linolenowy oraz miedź możemy dostarczyć organizmowi stosując BIOKAP Anticaduta DONNA Kapsułki Przeciw Wypadaniu Włosów. Suplement ten jest dostępny w dwóch wersjach: dla kobiet i dla mężczyzn. Zwiera on także m.in. skrzyp polny, cynk i selen (pomagają w utrzymaniu dobrej kondycji włosów i paznokci) oraz dodatkowe cenne składniki dobrane optymalnie dla potrzeb kobiecego lub męskiego organizmu. 

Trudnym wyzwaniem jest łysienie androgenowe

To problem, który dotyka nie tylko mężczyzn. Łysienie andogenowe ma podłoże hormonalne. Następuje stopniowo – u kobiet bardzo, bardzo powoli. To nie jest tak, że rzadsze włosy widać po kilku miesiącach, bo łysienie androgenowe nie polega na tym, że zaczynają wypadać włosy. One po prostu wolniej wyrastają. Są krótsze i cieńsze. Mieszki włosowe stają się coraz mniejsze i słabsze, a przez to coraz gorzej wykonują swoją pracę. A z czasem wręcz zamierają. 

Włosy coraz słabiej rosną z przodu i na czubku głowy. Coraz bardziej widać prześwitującą skórę. Kobiety zwykle nie łysieją do końca. Przy tym problemie nie pomogą nawet najlepsze kosmetyki poprawiające kondycję włosów.

Palma sabałowa ochroni mieszki włosów

Zamieranie mieszków to proces, u którego podstaw leżą męskie hormony androgeny (stąd nazwa tego typu łysienia). Głównym winowajcą jest enzym 5 alfa-reduktaza. To on prowadzi do takich przemian androgenów, że szkodzą one mieszkom włosowym. Jedyna znana metoda leczenia tego typu łysienia (poza przeszczepami włosów) to unieszkodliwienie tego enzymu. 

Okazało się, że istnieją rośliny, które skutecznie hamują działanie 5 alfa-reduktazy, tym samym przeciwdziałając wypadaniu włosów. Takie działanie ma palma sabałowa, która występuje w Ameryce Północnej i Południowej oraz w Indiach. Wyciąg z tej rośliny skutecznie hamuje łysienie androgenowe, a w niektórych przypadkach nawet je odwraca. Leczenie jest zewnętrzne. Substancje lecznicze przenikają przez skórę do mieszków włosowych i je wzmacniają. Co ciekawe, palma sabałowa uważana jest za afrodyzjak. Tabletki, które zawierają wyciąg z jej owoców ponoć wzmacniają męską potencję.

Aby leczenie było skuteczne, potrzebna jest systematyczność

Przy łysieniu androgenowym nie zadziała nawet rewelacyjny preparat, jeśli tylko od czasu do czasu będziemy go stosować. Najlepsze efekty przynosi kompletna kuracja, czyli stosowanie ampułek albo lotionu ze skoncentrowaną dawką substancji leczniczych oraz specjalistycznego szamponu. Tego typu preparaty z serii Biokap Przeciw Wypadaniu Włosów zwierają nie tylko wyciąg z palmy sabałowej oraz pestek dyni, które hamują wypadające włosy (blokując enzym 5 alfa-reduktazy). Są w nich także składniki wzmacniające włosy – m.in. substancje pozyskane z winorośli oraz afrykańskiej rośliny Olax dissitiflora (poprawiają mikrocyrkulację w skórze).

Chcesz przetestować jeden z szamponów Biokap, który może Ci zadbać o włosy? Zamów pudełko BeGlossy „Make May Day”.

 

Leave a Reply