TOP 10 magazynów modowych z całego świata!

TOP 10 magazynów modowych z całego świata!

Jeszcze parę lat temu w polskich kioskach i salonach prasowych trudno było znaleźć zagraniczne magazyny modowe. Na szczęście dużo się zmieniło od tego czasu i możemy teraz wybierać z pośród dziesiątek tytułów. Te magazyny to nie tylko kolorowe okładki z gwiazdami. Ich wnętrze bardzo często zawiera wiele ciekawych, inspirujących treści oraz sesje zdjęciowe. Okładki i sesje często wzbudzają wiele kontrowersji i są komentowane na całym świecie. Wybraliśmy dla Was top 10 magazynów modowych, z którymi warto się zapoznać!

1. Vogue

Vogue uważany jest za najważniejsze kobiece pismo w świecie mody. Jest nazywany biblią mody! Magazyn powstał w Stanach Zjednoczonych pod koniec XIX wieku i jest od tej pory wydawany bez przerwy! Obecnie występuje w 21 krajach. Najbardziej znana jest wersja amerykańska, ale pismo doczekało się wielu edycji – oprócz brytyjskiej, francuskiej, włoskiej i hiszpańskiej, jest także m.in. edycja rosyjska, japońska i indyjska. 13 lutego 2018 roku odbyła się oficjalna premiera polskiego wydania tego kultowego magazynu mody! Okładka wzbudza kontrowersje. Małgosia Bela i Anja Rubik pozowały przed obiektywem Juergena Tellera – fotografa, który uwielbia improwizować. Napiszcie w komentarz, co sądzicie o pierwszej okładce Vouge Polska.

top 10 magazynów modowych

top 10 magazynów modowych2. Harper’s Bazaar

Podobnie jak Vogue, Harper’s Bazaar ma bogata historię. Powstał wcześniej i jest uważany za pierwszy magazyn o modzie w Stanach Zjednoczonych.  Początkowo ukazywał się co tydzień. Był kierowany do amerykańskich kobiet z klasy średniej i wyższej. W lutym 2013 r. wydano pierwszy numer Polskiego Harper’ Bazaar!

 

 

 

top 10 magazynów modowych3. Elle

Chyba każdy zna ten magazyn! Elle to synonim podążania za trendami. Tytuł ten pochodzi z Francji (po francusku ”elle” znaczy ”ona”) i adresowany jest do kobiet, które chcą być na bieżąco z modą i trendami. Obecnie jest to jeden z największych magazynów o modzie z 39 zagranicznymi wydaniami w ponad 60 krajach.

 

 

 

top 10 magazynów modowych4. Cosmopolitan

Pierwszy numer czasopisma wyszedł w 1886 wydany przez Schlicht & Field jako The Cosmopolitan. Obecnie Cosmopolitan ukazuje się w ponad 34 wersjach językowych, w tym także w polskiej, i dociera do odbiorców w ponad 100 krajach. Oprócz mody w Cosmopolitan publikowane są informacje z życia gwiazd, porady dotyczące urody i seksu.

 

 

top 10 magazynów modowych5. i-D

i-D od zawsze było źródłem inspiracji w świecie mody i właśnie temu zawdzięcza swoją reputację. Początek? Londyn, rok 1980, era punkowa i fanzin poświęcony modzie ulicznej. Zmrużone oko to znak rozpoznawczy modelek i modeli pozujących na okładce. Jedno oko jest zawsze zamknięte albo zasłonięte.

 

 

 

top 10 magazynów modowych6. Marie Claire

Moda w ”Marie Claire” jest bardziej zachowawcza i przystępniejsza finansowo niż np. w Vogue’u. Czytelniczki sięgające po ten miesięcznik, oprócz mody chcą się także poznać nowości kosmetyczne i poczytać o seksie i związkach. W 2005 roku po wydaniu kilku numerów zamknięto polską edycję pisma.

 

 

 

top 10 magazynów modowych7. Vanity Fair

Nazwę pisma tłumaczy się jako „targowisko próżności”. Choć moda stoi tu na bardzo wysokim poziomie, to nie jest głównym tematem i treścią. Miesięcznik jest mocno zawieszony w Hollywood, traktuje o gwiazdach, filmach, muzyce, kulturze. W Vanity  publikowane są także reportaże o polityce i długie, szczere wywiady.

 

 

 

top 10 magazynów modowych8. Glamour

Glamour przedstawia siebie jako luksusowy miesięcznik dla młodych kobiet. Powstał w USA w 1939 r. i początkowo był zatytułowany Glamour of Hollywood. Polska edycja część artykułów tłumaczy z wydania amerykańskiego albo brytyjskiego.

 

 

 

top 10 magazynów modowych9. V Magazine

Ukazuje się co dwa miesiące mieszając styl z kiczem, sławnych z nieznanymi, filozofię z plotkami. Pismo ma duży format i tytuł, który znajduje się na jej środku. Idealna propozycja dla osób, które nie lubią w modzie zaszufladkowania i klasyki.

 

 

 

top 10 magazynów modowych10. W Magazine

Nie sposób przegapić tego magazynu. Po pierwsze jest dużo większy od reszty gazet, po drugie zaskakuje urodą okładek. ‚W” to w tym przypadku odpowiedź na – who, what, when i why (czyli kto, co, gdzie, kiedy i dlaczego).

 

 

 

Które z pozycji miałyście okazję czytać? Dodałybyście coś do naszego zestawienia? 

BANNER_BLOG_MAKIJAZ

Leave a Reply