Trend EKO w kosmetyce

Trend EKO w kosmetyce

Ekologiczne, naturalne – określenia te w ostatnim czasie stały się wyjątkowo popularne. Coraz więcej osób zwraca się w stronę kosmetyki naturalnej. Czy trend EKO w kosmetyce to chwilowa moda, czy może ważny kierunek w jej rozwoju?

Trend EKO w kosmetyceKosmetyki ekologiczne, kosmetyki naturalne, czy wreszcie ekokosmetyki nie zawsze wyglądają tak pięknie, jak te tradycyjne. Produkty ekologiczne cechuje minimalizm. Zazwyczaj pakowane są w proste szklane pojemniki lub tubki. Zapachy preparatów również nie są specjalnie atrakcyjne, zazwyczaj pachną swoim składem, nie ma tu dodatkowych substancji zapachowych. A mimo to podbijają serca coraz liczniejszej grupy. Na czym więc polega ich atrakcyjność? Z jednej strony ekologia jest dzisiaj swego rodzaju filozofią. Im bardziej nowoczesny jest nasz świat, tym bliżej nam do natury. Z drugiej strony, rodzi się nowa świadomość. Każdy z nas zdaje sobie świetnie sprawę z tego, że nasze ciało potrzebuje nawilżenia, odżywienia, po prostu pielęgnacji. Nasza skóra chłonie wszystko, co na nią nałożymy. Codzienna pielęgnacja dostarcza skórze kilkudziesięciu, a może nawet i kilkunastu tysięcy związków chemicznych.

Naturalne = bardziej skuteczne

Wcześniej czy później nadmiar sztucznych składników odbije się na naszym zdrowiu. Producenci kosmetyków wychodzą naprzeciw osobom, które poszukują kosmetyków naturalnych do codziennej pielęgnacji twarzy i ciała. Ekokosmetyki są nie tylko przyjazne skórze, ale – dzięki technologii ich produkcji – bardziej skuteczne. Chodzi bo wiem o to, żeby uzyskać cząstki substancji aktywnych na tyle małe, by mogły one pokonać barierę naskórka i pobudzać procesy odnowy w głębszych warstwach skóry. Poza tym, działanie kosmetyków naturalnych koncentruje się na przywróceniu równowagi w skórze oraz wsparciu jej naturalnych funkcji i regeneracji. W przypadku zabiegów ekologicznych ważne jest to, że wcale nie są one mniej skuteczne od klasycznych. Jeżeli komuś wydaje się, że ekologiczny zabieg to tylko parę chwil przyjemności bez wyraźnych efektów dla urody – jest w błędzie. Dziś mamy bowiem możliwość skorzystania z ekologicznych, ale bardzo wyspecjalizowanych i ukierunkowanych na konkretne działanie zabiegów.Trend EKO w kosmetyce

PROFEMED Medycyna Estetyczna zgadza się z tym trendem i zgodnie z ideą holistycznej opieki nad pacjentem, ale również w odpowiedzi na zapotrzebowanie pacjentów na ofertę zdrowych, ekologicznych i naturalnych produktów, wprowadzamy ofertę zabiegów Nutri Solution by PROFEMED Medycyna Estetyczna oraz produktów do kontynuacji pielęgnacji skóry w domu polskiej firmy DOTTORE.

beGLOSSY poleca:

Trend EKO w kosmetyceNazwa marki DOTTORE wywodzi się z języka włoskiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza mędrca, lekarza, osobę wykształconą oraz uczonego. Twórca DOTTORE, dr Waldemar Jankowiak (lekarz medycyny estetycznej UIME, specjalista chirurg, wiceprezes PTMEiAA), chciał w ten sposób podkreślić dążenie i zobowiązanie marki do tworzenia oraz oferowania produktów godnych zaufania, opartych na rzetelnej wiedzy medycznej, o nieustannie weryfikowanej jakości i skuteczności działania.

Ponadto, nazwa DOTTORE stanowi hołd złożony włoskiej medycynie estetycznej, dzięki której przed 20 laty dziedzina ta trafiła do Polski. Włoscy lekarze medycyny estetycznej z niezwykłą życzliwością i bezinteresownością dzielili się swoją wiedzą, a także doświadczeniem, pomagając wykształcić pierwszych polskich specjalistów.

Aby sprawdzić trend EKO w kosmetyce zapraszamy do PROFEMED Medycyna Estetyczna Al. Jerozolimskie 65/79, 00-697 Warszawa, Hotel Marriott VI p.

Leave a Reply