Tutorial makijażowy z Pauliną Szypulską

Tutorial makijażowy z Pauliną Szypulską

Wykonywanie makijażu to bardzo precyzyjna czynność, gdzie kolejność nakładania kosmetyków decyduje o efekcie końcowym. Dlatego warto pamiętać, że malowanie to niełatwa sztuka. Wszyscy lubimy podpatrywać, jak to robią profesjonaliści. Może z początku nie wszystko uda zrobić się idealnie, ale należy pamiętać, że trening czyni mistrza! Dziś pokażemy Wam krok po kroku jak wykonać makijaż na szaloną imprezę czy inne wieczorne wyjście – tutorial makijażowy.

Tutorial makijażowy krok po kroku

tutorial makijażowyKROK 1

Na oczyszczoną i nawilżoną twarz nakładam bazę wygładzająca Smashbox Photo Finish, która idealnie sprawdza się przy sesjach zdjęciowych.

KROK 2

Przy użyciu zwilżonej gąbeczki Beautyblender aplikuje podkład Inglot HD o numerze 79.

tutorial makijażowyKROK 3

Następnie wklepuję na cienie pod oczami korektor Mac Pro Longwear w odcieniu NC20. Na powieki aplikuję bazę Inglot Eye Shadow Keeper, a następnie wyrównuje ich koloryt cieniem w kremie Maybelline Color Tattoo24h w odcieniu 93 Creme De Nude. By utrwalić całość, delikatnie przypudrowuje twarz pudrem prasowanym Melkior Proffessional w odcieniu NATURAL.

KROK 4

Załamanie powieki modeluje ciepłym matowym brązem z paletki Inglot nr.360.

tutorial makijażowyKROK 5

W zewnętrznym kąciku aplikuję żelowy eyeliner AVON Color Trend w odcieniu BIKINI BLACK, a następnie dokładnie go rozcieram przy użyciu ciemnego brązu z paletki Zoeva COCOA BLEND (beans are white). Wewnętrzny kącik delikatnie rozświetlam cieniem Inglot nr.397. Dolną powiekę zaznaczam cieniami z paletki COCOA BLEND (beans are white i freshly toasted).
 …

KROK 6

Rzęsy dokładnie tuszuję przy użyciu mascary Wibo Growing Lashes a następnie doklejam rzęsy na pasku.

tutorial makijażowyKROK 7

Brwi podkreślam popielatym cieniem w kremie – Color Tattoo24h w odcieniu 40 – Permanent Taupe.

KROK 8

Modeluję twarz pudrem do konturowania Kobo Professional w odcieniu 311 Nubian Desert. A na policzki aplikuję odrobinę różu.

tutorial makijażowyKROK 9

Kości jarzmowe, szczyt nosa i łuk kupidyna muskam rozświetlaczem My Secret – Face Illuminator Powder w odcieniu Princess Dream.

KROK 10

Usta pokrywam matową pomadką w płynie – NYX Soft Matte Lip Cream w odcieniu Zurich.

GOTOWE! Jak Wam się podoba?

Ten tutorial makijażowy pochodzi z bloga Fashion’s Blackmail. Jeśli chcecie zobaczyć więcej takich makijaży lub umówić się na niezwykłą przemianę, zobaczcie stronę Pauliny Szypulskiej. Możecie również spróbować odtworzyć ten makijaż i wrzucić swoje zdjęcie na Instagram. Nie zapomnijcie nas oznaczyć @beglossypl i @paulinaszypulska!

Leave a Reply