Jaki jest twój psychologiczny typ dbania o skórę?

Jaki jest twój psychologiczny typ dbania o skórę?

Rytuały związane z pielęgnacją ciała są osobiste i stanowią przedłużenie naszej psyche, niezależnie od tego, czy masz obsesję na punkcie najnowszych produktów, czy też cieszysz się jedynie, że istnieją gotowe chusteczki do demakijażu. Przyjrzyjmy się teraz, jaki jest Twój naturalny typ dbania o skórę i w jaki sposób nowy rytuał może Ci pomóc.

Lifestyle Concept - Portrait of beautiful African American woman joyful listening to music on mobile phone. Yellow pastel studio background. Copy Space.ENTUZJASTKA

Uwielbiasz wypróbowywać nowe produkty i często zmieniasz sposób pielęgnacji.

Opracowanie Twojego rytuału

Mimo że nowy, zmieniający życie rytuał może czekać tuż za rogiem, Twoja skóra potrzebuje czasu, by przystosować się do nowych produktów. Na przykład potrzebne są co najmniej dwa tygodnie, by ocenić efekt działania nowego kremu nawilżającego. Klasyczny japoński rytuał pielęgnacji może być tak prosty lub tak złożony, jak tylko zechcesz, jednocześnie pozwalając Twojej skórze poprawić się w rozsądnym czasie. Daj nowym produktom czas na to, by mogły zadziałać, zanim sięgniesz po coś nowego.

Travel concept - Close up Portrait young beautiful attractive reLOJALISTKA

Masz wypróbowany rytuał, którego nie zmieniasz od lat.

Opracowanie Twojego rytuału
To wspaniałe, że znalazłaś produkty, z których jesteś zadowolona niewątpliwie jest to wynik długich poszukiwań. Pamiętaj jednak, że skóra w naturalny sposób zmienia się, w miarę jak się starzejesz, więc Twój rytuał musi zostać dostosowany, by uwzględnić potrzebę większego nawilżania lub konieczność redukcji płytkich zmarszczek i przebarwień. Zmiany pór roku lub przeprowadzka do innego klimatu również wymagają oceny sposobu pielęgnacji. Ze względu na to, że czterostopniowy rytuał można z łatwością wzbogacić, używając maseczek i serum, które dobrze ze sobą współpracują (patrz sekcja „Maseczki w płachcie bez tajemnic”), możesz zawsze przemyśleć wprowadzenie nowych elementów i cieszyć się lepszymi wynikami.

Beautiful young woman pointing up over white background.SAMOZWAŃCZA DERMATOLOŻKA

Pewnie i szybko zajmujesz się wszelkimi problemami swojej skóry. Być może w przeszłości zdarzyło Ci się nadmiernie złuszczać skórę lub zbyt często używać niektórych kosmetyków.

Opracowanie Twojego rytuału
Koncentrowanie się na jednym problemie skóry aż do jego całkowitego usunięcia może być satysfakcjonujące, jednak zawsze łatwiej jest zapobiegać, niż leczyć. Dzięki odpowiedniemu oczyszczaniu, złuszczaniu, tonizowaniu i odżywianiu skóry każdego dnia możesz zminimalizować problemy, które doprowadzają Cię do szału, niezależnie od tego, czy chodzi o wypryski, suchość skóry, czy przebarwienia od słońca. Klasyczny japoński rytuał pielęgnacji pozwoli Ci zapobiegać problemom, zamiast leczyć skórę już po fakcie.

5569MINIMALISTKA

Być może dlatego, że z natury masz piękną skórę lub że jesteś zbyt zajęta, by się o nią troszczyć, nie masz żadnego stałego sposobu pielęgnacji i może nawet nie zawsze dokładnie oczyszczasz skórę przed snem.

Opracowanie Twojego rytuału
Nie ma nic złego w pragnieniu, by rytuał pielęgnacji był prosty i efektywny, jednak nie pozwól, by słowo rytuał Cię onieśmieliło. Możesz go ukończyć w kilku prostych krokach, które łącznie nie zajmą Ci więcej niż minutę. Wystarczy, że oczyścisz skórę, złuszczysz martwy naskórek, nawilżysz i odżywisz skórę, a odwdzięczy Ci się ona zdrowiem i promiennym wyglądem.


RYTGEJ_okladka_z banderolą _podglad

Rytuał gejszy – poznaj japoński sekret promiennej cery! Gejsze słyną z pięknej cery. Niezależnie od tego, czy mają siedemnaście, czy siedemdziesiąt lat, pod tradycyjnym makijażem kryją świetlistą, czystą skórę. Mimo wymagającego trybu życia znajdują czas na codzienne zabiegi pielęgnacyjne. Nie stosują agresywnych produktów, które mają dać szybkie efekty, ale poprzestają na kilku znanych od wieków, naturalnych, prostych składnikach i na rytuałach, które wynikają z głębokiej troski i miłości do własnej skóry. Tak traktowana cera staje się zdrowa, czysta i promienieje pięknem. Poznaj japoński sekret promiennej cery z książką „Rytuał Gejszy” Victoria Tsai.

Leave a Reply