Wałęsa. Człowiek z nadziei – premiera filmu!

Wałęsa. Człowiek z nadziei – premiera filmu!

Już 4. października do kin wejdzie film o wielkim człowieku, postaci kultowej, której działania polityczne i społeczne wyznaczyły bieg historii państwa polskiego. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” to film wyreżyserowany przez samego Andrzeja Wajdę, na który czeka cała Polska.

WAŁĘSA

Zdobywca Oscara, Andrzej Wajda przedstawia historię wielkich przemian, które przetoczyły się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu z wielkiej płyty. Reżyser wdzierając się w prywatność, nawet intymność związkowego przywódcy próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę. To opowieść o mężu, ojcu, prostym robotniku, który wyzwolił ukryte w sercach milionów ludzi marzenie o wolności.

WAŁĘSA

WAŁĘSA

Kontrowersyjny, niepozbawiony słabości, wyśmiewany i podziwiany. Kim jest Lech Wałęsa? Historia transformacji to także historia jego żony Danuty i ich rodziny, która miała wieść zwyczajne życie, a została wtłoczona w sam środek dziejowych wydarzeń.

IMG_4782_fot_Marcin_Makowski

Po „Człowieku z marmuru” i „Człowieku z żelaza” film zamyka tryptyk, w którego centrum jest człowiek podejmujący walkę z niesprawiedliwością. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” to opowieść o czasie, w którym walka ta zwiastowała zmiany w całej Europie i pozwalała odważniej spojrzeć w przyszłość. To historia człowieka, który nie tracił nadziei.

Scenariusz do filmu Wajdy napisał Janusz Głowacki, autorem zdjęć jest Paweł Edelman, a wystąpili w nim wybitni aktorzy: w rolach głównych Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska oraz Maciej Stuhr, Mirosław Baka i Cezary Kosiński.

IMG_3610_fot_Marcin_Makowski

WAŁĘSA

Twórcy filmu w licznych wywiadach dają do zrozumienia, że praca nad tą produkcją była wyjątkowa. Jest to w końcu biografia żyjącego człowieka, więc mieli oni świadomość, że Lech Wałęsa oraz inne postacie z filmu, będą oceniać go przez pryzmat swoich osobistych doświadczeń i ze swojego punktu widzenia.

Andrzej Wajda chciał pokazać bardziej prywatną sferę życia polskiego noblisty, dzięki czemu większość scen toczy się nie na związkowych salach obrad, ale w mieszkaniu Wałęsów, na jednym z gdańskich blokowisk. Sceny w filmie są zrównoważone i w parze z elementami poważnymi idą sytuacje z odrobiną komizmu.

GLOSSYBOX to jeden z partnerów filmu. Nasze logo możecie znaleźć m.in. na oficjalnym plakacie, promującym film:

WALESA_plakat_mediaW związku z premierą tego niesamowitego filmu mamy dla Was atrakcyjną niespodziankę! Już 3.10, o godz. 20:00 w Multikino Ursynów w Warszawie odbędzie się specjalny pokaz przedpremierowy, organizowany przez GLOSSYBOX. Mamy dla Was aż 25 podwójnych zaproszeń!

Co zrobić, aby wygrać zaproszenia?

Wystarczy na kontakt@glossybox.pl napisać maila, zatytułowanego „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. W treści maila należy wpisać dane kontaktowe, na które chcecie otrzymać zaproszenia: imię, nazwisko, adres oraz numer telefonu. Każda z 25. szczęśliwych osób otrzyma 2 pojedyncze zaproszenia. Kto pierwszy ten lepszy, więc spieszcie się 😉

Film „Wałęsa. Człowiek z nadziei” powinien znać każdy Polak. Zachęcamy do obejrzenia – w kinach już od 4.10.2013!

 

2 Comments

 1. Natalia
  Natalia10-29-2013

  Biletów nie wygrałam, ale do kina zawitałam 😉
  Rewelacyjna rola Więckiewicza i kapitalnie dobrana muzyka! To kawał naszej historii – dlatego warto zobaczyć!

 2. Magdalena
  Magdalena09-28-2013

  Cóż z zaroszenia i tak bym nie skorzystała,gdyż nie mieszkam w stolicy,aczkolwiek na film na pewno się wybiorę.Uwielbiam Roberta Więckiewicza,bardzo jestem ciekawa jak poradził sobie z tą trudną rolą.

Leave a Reply