Węgiel aktywny w kosmetyce

Węgiel aktywny w kosmetyce

Węgiel aktywny, nazywany także „czarnym złotem” ze względu na swoje właściwości lecznicze i pielęgnacyjne, coraz częściej jest wykorzystywany w kosmetykach. Komu dedykowane są taki produkty i kiedy powinnaś po nie sięgnąć? Węgiel aktywny w kosmetyce.

Czym jest węgiel aktywny?

Węgiel jest pierwiastkiem, który wykorzystujemy w różnych dziedzinach naszego życia. Używany jest jako opał, w przemyśle papierniczym oraz w lekach i kosmetykach. W tych ostatnich węgiel występuje w najczystszej postaci, pozbawionej toksyn. Ze względu na niski koszt pozyskiwania oraz duże możliwości absorpcji, tak chętnie przyjął się w branży kosmetycznej.

Węgiel aktywny w kosmetyce

Aktywny węgiel w kosmetykach działa jak magnes na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, nawet te głębokie. Składnik ten ma także działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i łagodzące podrażnienia. Świetnie sprawdza się przy cerze problematycznej, ale także takiej z przebarwieniami.

Kosmetyki z aktywnym węglem

Aktywny węgiel znajdziemy m.in. w mydłach, żelach pod prysznic, szamponach, maseczkach, peelingach. Popularne stały się także pasty na bazie węgla, które mają działanie oczyszczające i wybielające.

Jeśli chcesz przetestować kosmetyki z aktywnym węglem, znajdziesz je także w boxach BeGlossy. W edycji „Sweet Dreams” możesz znaleźć aż dwa produkty, zawierające „czarne złoto”.

L’bioticawęgiel aktywny w kosmetyce – Maska węglowa oczyszcza i detoksykuje

Maska węglowa w postaci tkaniny, silnie nasączonej serum, z wysoką zawartością składników aktywnych. Oczyszczająca maska węglowa, o silnym działaniu detoksykującym, błyskawicznie poprawia stan i kondycję skóry problemowej, ze skłonnością do wyprysków.

 

Dermaglin – Naturalne mydło dermatologiczne z zieloną glinką kambryjską i węglem aktywnym

Wyjątkowe czarne mydło z węglem aktywnym (o wysokiej czystości farmaceutycznej), zieloną glinką kambryjską i ekstraktem z lnu stanowi naturalny, dogłębny detoks dla skóry. Działa antybakteryjnie i złuszczająco. Usuwa pozostałości kremów i balsamów, pochłania przykre zapachy. Bardzo skutecznie oczyszcza skórę trądzikową. Pozostawia skórę idealnie czystą, nawilżoną i odżywioną.

Jeśli chcesz przetestować kosmetyki z aktywnym węglem oraz inne świetne kosmetyki, już teraz zamów pudełko BeGlossy „Sweet Dreams” jako pierwsze w pakiecie lub subskrypcji.

węgiel aktywny w kosmetyce

Leave a Reply