Wielkanocne inspiracje

Wielkanocne inspiracje

Wielkanoc już tuż tuż! Nie macie jeszcze pomysłu na świąteczne dekoracje wnętrz, nakrycie stołu, czy przygotowanie ozdób i potraw? Przedstawiamy Wam wielkanocne inspiracje, które na pewno się Wam spodobają!

Już nie możemy się doczekać tych świąt! To bardzo miły czas, spędzany z rodziną i przyjaciółmi, to spacery i podziwianie budzącej się do życia wiosny. Mamy nadzieję, że pogoda w tym roku nas wszystkich rozpieści!

Świąteczne chwile są tak wyjątkowe, że bardzo zadbać o odpowiednią aranżację. Pięknie udekorowany stół, pomysłowe potrawy czy przystawki, przyozdobione wazony z kwiatami. Wszystko to sprawi, że stworzycie niesamowity klimat, a świąteczne spotkania z bliskimi nabiorą niecodziennego i niezapomnianego charakteru.

Wielkanocne zwierzątka

Sprawdzi się tutaj wszystko, co związane jest z jajami, króliczkami, kurczaczkami i barankami. Mogą  być one zrobione z drewna, plastiku czy nawet tekturki. Ważne, by ładnie komponowały się z pozostałymi ozdobami, a wszystko wyglądało świeżo i promiennie! Postaw na sztuczną trawę lub mech.

Wielkanocne inspiracje

Źródło – Pinterest

Bukiety kwiatów

W tym niezwykłym czasie stawiamy na lekkie, pastelowe kolory i delikatne połączenia barw. Warto skusić się na duochromowe zestawienia – będą wyglądały najbardziej estetycznie. Dodatkowo rozweselić można je zdobnymi, kolorowymi bukietami kwiatów.

Jeśli o kwiaty chodzi, tutaj macie zupełną dowolność. Wiosna raczy nas w końcu niesamowicie szerokim wachlarzem przeróżnych gatunków kwiatów w pięknych i żywych barwach.

Wielkanocne inspiracje

Źródło – Pinterest

Jaja dekoracyjne

Najbardziej atrakcyjnym elementem wszelkich zdobień, będzie użycie drewnianych, plastikowych jaj lub po prostu wydmuszek, pomalowanych na wiosenne, świeże kolory. Pięknie wyglądają one włożone do wazonu z kwiatami, bądź ciekawie rozłożone na świątecznym stole. W swoim domu z pewnością znajdziesz dla nich idealne miejsce!

Wielkanocne inspiracje

Źródło – Pinterest

Zadbaj o szczegóły

Warto też zadbać o szczegóły! Sztućce możemy przewiązać ozdobnymi tasiemkami, z serwetek zrobić mini zajączki, a przy każdym nakryciu położyć tulipan lub żonkil. Czasem niewielki akcent wystarczy, by nasze nakrycie wyglądało pięknie i elegancko!

Wielkanocne inspiracje

Źródło – Pinterest

Przekąski i potrawy

Nie zapominajmy też o potrawach. Naprawdę niewiele trzeba, żeby pozytywnie zaskoczyć gości! Spójrzcie tylko na te pomysłowe i niezwykle proste kulinarne zabawy. Czasem wystarczy tylko w fantazyjny sposób pokroić warzywa, a efekt na pewno oczaruje zgromadzonych!

Wielkanocne inspiracje

Źródło – Pinterest

Proste DIY

Nie ma nic lepszego niż własnoręcznie zrobione dekorację do wielkanocnego koszyczka. Wspólne malowanie czy ozdabianie jajek będzie idealnym sposobem na spędzenie czasu z rodziną. Możesz postawić na minimalizm i zanurzyć całe jajko w barwniku lub poszaleć z wzorem i kolorem!

Wielkanocne inspiracje

Naturalne ozdoby

Podczas tworzenia dekoracji postaw na naturalność. Wykorzystaj materiały, które zbierzesz na wiosennym spacerze np. bazie. Można z nich stworzyć wiele ciekawych kompozycji na Wielkanoc.

Życzymy Wam dużo słońca w te święta, spokoju i odpoczynku oraz wiele radości!

Jak Wam się podobają nasze wielkanocne inspiracje? Macie jakieś interesujące pomysły na udekorowanie stołu, wielkanocne potrawy bądź kompozycje kwiatowe?

1 Comment

  1. Julita
    Julita04-09-2012

    Świetne są wszystkie zdjęcia można coś ciekawego podpatrzec i zrobic to we własnym wykonaniu :}

Leave a Reply