Co wiesz o marce Barnängen?

Co wiesz o marce Barnängen?

Lagom – to niepozornie brzmiące szwedzkie słowo mówi wiele o stylu życia. To wyraz idealnej harmonii. Twórcy Barnängen rozumieją to wyjątkowe podejście do życia i pragną zaszczepić je w świadomości ludzi na całym świecie. Łącząc skandynawskie składniki i szwedzką prostotę tworząc produkty, które odzwierciedlają właśnie słowo lagom. My lubimy takie inicjatywy, dlatego w pudełku beGLOSSY Divine Star znajdziesz nawilżający balsam do ciała tej marki.

Co wiesz o marce Barnängen?

W Szwecji znane od dziesięcioleci, teraz dostępne również w innych częściach Europy, produkty Barnängen zapewniają skuteczną, zbilansowaną pielęgnację skóry w najlepszym stylu. Założona w 1868 roku w Sztokholmie przez Johana Wilhelma Holmströma marka zasłynęła produkcją mydła w kostce, które weszło na rynek w 1873 roku. Szwedzi szybko docenili wspaniałe właściwości mydła, a w 1876 roku Barnängen stał się jego oficjalnym dostawcą na dwór królewski. Od tamtej pory marka Barnängen kojarzona jest z naturalną i delikatną pielęgnacją. Całe pokolenia Szwedów wykorzystywały bogactwo jej produktów, aż stała się niewątpliwą ikoną

Blog_Barnangen_1

Zrównoważona pielęgnacja to równowaga w życiu

Harmonia to motyw przewodni dla Barnängen. W świecie pełnym ograniczeń mówimy ‘nie’ jednowymiarowości. Nasze korzenie tkwią w Sztokholmie, mieście, gdzie natura i tradycja przeplatają się z miejską postępowością. Miejski i wiejski zarazem. Ruchliwy i spokojny jednocześnie. Taki jest lagom. Lagom to po szwedzku synonim równowagi, złoty środek, opcja bez konieczności wybierania. Chcemy, aby świat był pełen kobiet, które wiedzą czego chcą, nowoczesnych i klasycznych, silnych i delikatnie kobiecych zarazem. Kobiet, które rozumieją istotę harmonii. Barnängen stara się odzwierciedlić ideę lagom, tworząc produkty łączące szwedzką estetykę i nordyckie składniki. Produkty o bogatym składzie, a jednak lekkie. Energetyzujące i relaksujące zarazem. Jednocześnie odżywcze i odświeżające.

Blog_Barnangen_2

Gdzie szwedzki design spotyka się z tradycją

Inspirowana przez Szwedów marka potrzebuje szwedzkiego designu. O wierne odwzorowanie idei lagom zadbali artyści z niezależnego studia Ström & Jag. Malin Holmström: “Chcieliśmy przenieść całą tę ‘szwedzkość’ na butelkę. Pomagała nam charakterystyczna dla Szwecji zachwycająca natura, bogata tradycja, a także minimalistyczny, ale dokładnie przemyślany design. Zdecydowaliśmy, że najbardziej
inspirująca będzie wyjątkowo popularna tradycja Midsommar. Szwedzi witają lato wśród śpiewu i tańca, przeplatanych kwiecistymi wiankami. Ponieważ Barnängen oznacza ‘dziecięcą łąkę kwiatów’, jasne było, że podstawą dla naszej koncepcji będą kwiaty – prosty i zarazem wyrafinowany motyw.”

Blog_Barnangen_3

Idealny związek natury z nauką

Szwedzi od zawsze szanowali nieposkromioną moc nordyckiej natury. Krajobraz, światło, morze, lasy – to ostoja rzadkich gatunków roślin i ziół, bogatych w składniki odżywcze, z których mieszkańcy czerpią pełnymi garściami. Produkty Barnängen również wykorzystują cudowne właściwości szwedzkich roślin, takich jak dzika malina moroszka, czy kultowy dziki bez i brzoza. Te naturalne składniki, w połączeniu ze specjalistycznymi formułami, m.in. kremem Cold Cream, czy serum nawilżającym, tworzą doskonałą podstawę pielęgnacji skóry.

W Polsce dostępne są już dwie linie produktów: Nordic Care oraz Nordic Rituals. Nordic Care, inspirowana szwedzką przyrodą, łączy naturalne składniki z formułą kremu Cold Cream, zaczerpniętą ze słynnego mydła Barnängen. Unikalna kompozycja wosku pszczelego, oleju słonecznikowego, gliceryny, alantoiny i rumianku zapewnia ochronę i pielęgnację wszystkich rodzajów skóry. W pudełku beGLOSSY Divine Star znajdziesz nawilżający balsam do ciała, który nawilży Twoją skórę od stóp do głów!

BANNER_DIVINE_STAR

Leave a Reply

WordPress spam zablokowany CleanTalk.