Jak wybrać kremy z filtrem do opalania?

Jak wybrać kremy z filtrem do opalania?

Kochamy słońce, ale ono nie do końca kocha naszą skórę. Pomimo tego, że opalone ciało pięknie prezentuje się na plaży, nadmierne korzystanie z kąpieli słonecznych może mieć bardzo poważne konsekwencje dla naszego zdrowia. Jak wybrać kremy z filtrem do opalania, który sprawdzi się zarówno w zakresie ochrony, jak i pielęgnacji?

Poparzenia, zmiany pigmentacyjne, a także rozwój chorób nowotworowych to efekty niewystarczającej ochrony skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Aby zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia, konieczne jest stosowanie wysokich filtrów ochronnych, które znajdują się w kosmetykach przeznaczonych do opalania. Ich użycie pozwala zabezpieczyć skórę przed negatywnymi skutkami promieniowania UV, a jednocześnie – dzięki obecności substancji pielęgnacyjnych – odpowiednio ją nawilżyć.

71472137Słońce pod kontrolą

Kremy do opalania z filtrem to rodzaj kosmetyków mających konkretne zastosowanie. Sięgamy po nie wtedy, kiedy chcemy ochronić skórę przed słońcem, a przynajmniej powinniśmy to robić, ponieważ praktyka pokazuje, że bardzo często bagatelizujemy ten aspekt przygotowań do wakacji. Tymczasem to duży błąd. Skóra narażona na długotrwałe i intensywne działanie promieni słonecznych ulega przesuszeniu. Traci swoją elastyczność, w efekcie szybciej się starzejąc. Ponadto słońce w sposób negatywny oddziałuje na jej pigmentację, powodując wystąpienie zmian skórnych w postaci piegów i pieprzyków, które mogą przekształcić się w zmiany nowotworowe. Aby zapewnić swojej skórze maksimum bezpieczeństwa, na plaży krem z filtrem do opalania jest absolutnie niezbędny. Jednak to nie jedyny kosmetyk, po który powinniśmy sięgnąć planując wakacyjny wyjazd lub dłuższą ekspozycję słoneczną. Warto też bowiem zadbać o całe ciało, stosując na nie balsamy lub olejki do opalania z filtrem.

IMG_8164Kosmetyki do opalania – wybierz najlepszy!

Kremy z filtrem do opalania przeznaczone są do ochrony twarzy i mogą zawierać filtry o różnym zakresie działania (od SPF 10 do SPF 50). To, który z nich wybierzemy, powinno być podyktowane trzema istotnymi kwestiami. Pierwszą z nich jest fototyp skóry. Jasna karnacja potrzebuje zdecydowanie mocniejszej ochrony. Dla niej najlepszy do opalania będzie faktor SPF 50. Krem Uriage z tak wysoką ochroną znajdziesz w pudełku BeGlossy „Flamingo Beach”. Kolejnym ważnym aspektem jest rodzaj naszej cery. Wrażliwa i skłonna do podrażnień skóra twarzy musi być bardzo dobrze zabezpieczona przed słońcem, w przeciwnym razie grozi nam bolesne poparzenie. Podczas zakupu kremu do opalania uwzględnijmy również planowany czas przebywania na słońcu. Jeśli zamierzamy spędzić na plaży wiele godzin, nawet gdy posiadamy ciemną karnację, powinniśmy wybrać produkt zapewniający wysoki poziom ochrony. Długotrwałe przebywanie na słońcu jest bowiem tak samo niebezpieczne dla każdego.

Balsamy z filtrem to kategoria kosmetyków przeznaczonych do ochrony skóry całego ciała. Podobnie jak w przypadku kremów, zawierają filtry do opalania zapewniające różny stopień ochrony. Ich faktor również należy dostosować do fototypu skóry oraz czasu spędzanego na słońcu. Poza funkcją ochronną większość balsamów dodatkowo pielęgnuje skórę ciała za sprawą substancji nawilżających. Jeszcze lepiej pod względem pielęgnacji radzą sobie olejki do opalania z filtrem. Wysoka zawartość składników aktywnych sprawia,  że skóra po ich zastosowaniu jest nie tylko właściwie chroniona, ale też dogłębnie nawilżona i odżywiona. Niektóre z kosmetyków mają działanie wodoodporne, co oznacza, że zabezpieczają skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych również w wodzie. Po ten rodzaj preparatów warto sięgnąć wtedy, kiedy planujemy połączyć kąpiele słoneczne z wodnymi – ich zastosowanie uchroni nas przed poparzeniami także wtedy, gdy będziemy beztrosko pluskać się w wodzie. Poza tym kosmetyki wodoodporne nie tracą swoich właściwości ochronnych pod wpływem potu.

Pamiętajmy jednak, że nawet najlepsza emulsja do opalania nie zapewni nam wystarczającej ochrony przez cały dzień, jeżeli nie będzie systematycznie nakładana na skórę. Na skutek działania czynników zewnętrznych kosmetyki ochronne tracą swoje właściwości, dlatego bardzo ważna jest ich regularna aplikacja. Przy ekspozycji ciała na słońce balsam do opalania koniecznie należy nakładać średnio co 2 – 4 godziny. Jeśli nie używamy emulsji wodoodpornej, aplikację kosmetyku musimy powtórzyć po każdej kąpieli. Tylko w ten sposób odpowiednio zabezpieczymy skórę przed słońcem.

BANER_BLOG-Zawartosc

Leave a Reply