Zasady prawidłowego oczyszczanie skóry twarzy

Zasady prawidłowego oczyszczanie skóry twarzy

„Oczyszczanie twarzy to podstawa pielęgnacji” to hasło powtarzane przez wielu specjalistów, dermatologów, kosmetologów czy też samych makijażystów. Należy nie tylko zapamiętać, ale przede wszystkim zacząć się do niego stosować. Dlaczego? 

Oczyszczanie- pierwszy krok pielęgnacji

Pierwszym krokiem do uzyskania pięknego wyglądu naszej skóry jest właśnie prawidłowa pielęgnacja oczyszczająca. Należy ja wykonać nie tylko wieczorem po całym dniu, ale również rano. Nie pomoże nam żaden krem, ani najbardziej profesjonalny makijaż, jeżeli nasza skóra nie będzie zadbana od podstaw, czyli głęboko oczyszczona. Etap oczyszczania można rozbudować o wiele kroków. Na co dzień w pośpiechu nie mamy na nie wszystkie czasu więc ograniczamy się do żelu, płynu micelarnego lub mleczka i toniku. Warto wiedzieć, że profesjonalna pielęgnacja gabinetowa jak i domowa powinna uwzględniać co najmniej 1-2 razy w tygodniu dogłębne oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń i martwych komórek warstwy rogowej naskórka. Odnosi się to zarówno do skór mieszanych jak i skór wrażliwych czy też suchych. Unikalne, głębokie oczyszczanie stymuluje i dotlenia skórę, czyniąc ją bardziej podatną na każdą pielęgnację i jednocześnie zwiększając jej efektywność.

Wybieraj odpowiednie produkty

Zastanawiamy się zatem co zrobić kiedy moja skóra jest mieszana i jednocześnie sucha bądź wrażliwa z tendencją do niedoskonałości? Czy istnieją produkty, które są w stanie działać dogłębnie oczyszczająco, a jednak łagodnie, nie powodując suchości i nadwrażliwości skóry? Właściwie oczyszczona skóra twarzy będzie możliwa do uzyskania wtedy, gdy produkty przez nasz stosowane będą odpowiednio dobrane do jej potrzeb. Kierujmy się tym czego nasza skóra potrzebuje i zwracajmy uwagę na składniki, które w produktach się znajdują. Formuła oczyszczająca dla skóry wrażliwej powinna oczyszczać, ale również zmniejszać jej reaktywność. Podczas gdy skóra przesuszona lub odwodniona oprócz oczyszczenia potrzebuje prawidłowego nawilżenia, które zdecydowanie podniesie jej komfort. W przypadku skór mieszanych i tłustych oprócz samego oczyszczania oczekujemy również zwężenia rozszerzonych porów skóry i produktów zapobiegających jej ściągnięciu.

BeGlossy poleca:

Seria OSMOCLEAN, która zapewnia głębokie oczyszczenie,  przywraca równowagę ekosystemu skóry, nie podrażniając nawet tej, najbardziej wrażliwej. Produkty z linii OSMOCLEAN zapewniają dokładne oczyszczenie, które pozbawia naszą skórę niepożądanych bakterii. Zawarty w produktach patent SKIN BALANCE SYSTEM usuwa niepożądane drobnoustroje z naszej skóry, jednocześnie działając wzmacniająco i chroniąc naszą skórę przed agresywnymi czynnikami środowiska.

W przypadku DUETU OSMOCLEAN dogłębne oczyszczanie przy pomocy, delikatnych, kremowych, pozbawionych drobinek konsystencjach staje się profesjonalną pielęgnacją i prawdziwym rytuałem piękna. GENTLE DEEP PORE CLEANSER to produkt usuwający zanieczyszczenia niczym „odkurzacz” działający na powierzchni skóry. Odpowiedni masaż sprawi, że działać będzie nawet w głębi porów, głęboko je oczyszczając. Formuła kremu, która podczas masażu zamienia się na skórze w pastę dając przyjemne doznania czystej i gładkiej skóry już po pierwszym użyciu.

 

Klightening_buffing_mask_640x640olejnym profesjonalnym krokiem jest maska gommage, czyli LIGHTENING BUFING MASK. Maska uwielbiana przez Francuzki, która pozwala usunąć z naszej skóry obumarłe komórki (phyto-gum), co więcej pozostawia efekt matowej i wygładzonej skóry (kaolin), jednocześnie wyrównując jej kolor (patent hypopigmentaline regulujący powstawanie melaniny). Moment usuwania maski ze skóry to jednocześnie przyjemny masaż dla skóry.

 

 

cellular_water_mist_640x640Zwieńczeniem rytuału oczyszczania w przypadku marki Institut Esthederm zawsze będzie woda komórkowa, czyli Cellular Water Mist, która rozpylona na oczyszczona dogłębnie skórę twarzy dodatkowo ukoi ją, a przede wszystkim wzmocni działanie antyoksydacyjne. Dopełni każdą pielęgnację i wzmocni jej efekty.

 

 

 

BANNER_ESTEDERM-OSMO

Leave a Reply