Zrób sobie domowe spa

Zrób sobie domowe spa

Każda z nas czasem potrzebuje chwili wytchnienia, tylko dla siebie. Warto znaleźć, choć jeden wieczór w miesiącu i zamknąć się w zacisznym miejscu. Jednak co robić, kiedy nie stać nas na drogie wyjazdy do spa? Zrób sobie domowe spa! 

Co oznacza słowo SPA?

Według jednego ze źródeł słowo to pochodzi z łaciny – Sanus Per Aquam, co oznacza zdrowy dzięki wodzie. Bowiem w starożytności wierzono, że woda ma działanie lecznicze. Znajdziemy również wyjaśnienie, że źródłem tej nazwy jest belgijska miejscowości Spa, która natomiast wywodzi się z czasów Imperium Romańskiego, kiedy to miejsce owo zwano Aquae Spadanae.

Sama idea podróżowania do gorących lub zimnych źródeł w celach leczniczych jest dosyć stara, gdyż wywodzi się z czasów prehistorycznych. Leczenie kąpielami w źródłach praktykowano jako rytuał oczyszczający ciało i duszę w wielu kulturach, m.in wśród starożytnych Persów, Babilończyków, Egipcjan, Greków, Rzymian, czy amerykańskich Indian.

Zrób sobie domowe spa

Zacznij od zarezerwowania sobie czasu. Musisz być pewna, że wypełniłaś wszystkie swoje codzienne obowiązki i nikt Ci nie przeszkodzi. Zacznij od zapalenia kilku świeczek, puszczenia muzyki oraz przygotowania ręcznika lub szlafroka. Możesz również do swojej kąpieli dodać ulubionego olejku eterycznego, który pomoże Ci się odprężyć. Zanurz się w ciepłej wodzie i wsłuchaj się w piosenkę. Nie określaj, ile czasu ma trwać ta czynność. Możesz sięgnąć także po French Kiss Macaroons Seyo, czyli wyjątkowy kosmetyk do mycia ciała, sprawiający że codzienna kąpiel jest jeszcze przyjemniejsza. Słodki zapach paryskich makaroników poprawia humor i otula skórę zmysłową aurą. Lekka konsystencja płynu łatwo rozprowadza się na gąbce i zmienia w delikatnie myjącą pianę.

domowe spa

Nie zapomnij o peelingu

Domowe spa to idealna okazja, aby w końcu przetestować nowy peeling. Kiedy poczujesz, że Twoja skóra jest gotowa, nałóż peeling na całe ciało i dokładnie masuj. Sięgnij po peeling cukrowy Efektima z olejem kokosowym. To doskonałe połączenie sprawi, że Twoja skóra odzyska blask, gładkość i piękny wygląd. Poprawia kondycję sprężystość naskórka. Precyzyjnie dobrany zapach otuli Twoje ciało delikatną nutą poprawiając samopoczucie.

Nie zapomnij o nawilżeniu

Niektóre peelingi dają nawilżenie, ale Twoje ciało będzie Ci z pewnością wdzięczne, kiedy po kąpieli posmarujesz je bogatych w odżywcze składniki masłem do ciała lub balsamem. Nawilżenie to nie tylko skóra ciała, ale także nasze włosy. Nałóż maseczkę i pozostaw ją na czas, jaki rekomenduje producent. Może odkryjesz jej nowe właściwości?

SPA dla twarzy

Kiedy nasze pory na twarzy są rozszerzone po gorącej kąpieli to najlepszy czas na maseczkę. Dobierz ją dokładnie do typu swojej cery. Kiedy ją zmyjesz okrężnymi ruchami letnią wodą, pamiętaj o nałożeniu kremu odżywczego na całą twarz i dekolt.

Dłonie i stopy

Wypielęgnowane dłonie i stopy to nasza wizytówka. Na koniec zadbaj o swój pedicure oraz manicure. Koniecznie w tej kolejności. Ostatni etap to nawilżenie dłoni dobrym kremem. Gdy już skończysz, usiądź wygodnie i ciesz się chwilą!

Chcesz zrobić sobie domowe spa? Rozpocznij subskrypcję lub pakiet od dowolnego pudełka BeGlossy, gdzie znajdziesz zawsze kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała.

Leave a Reply