Plastry hydrokoloidowe z pianką amortyzującą ucisk

SheFoot Plastry hydrokoloidowe z pianką amortyzującą ucisk

Piankowy plaster stworzony w nowoczesnej technologii hydrokoloidu – aktywnego żelu absorbującego wilgoć, który tworzy idealne mikrośrodowisko sprzyjające szybkiemu gojeniu rany. Pianka amortyzująca osłabia ucisk ciasnych butów, jednocześnie szybko i skutecznie eliminuje ból związany z pęcherzem. Może być również stosowany profilaktycznie.

Plastry hydrokoloidowe używa się do opatrywania niewielkich ran lub odparzeń. Ich największą zaletą jest fakt, iż są nieprzepuszczalne dla wody, a w kontakcie z raną ich wewnętrzna warstwa tworzy specjalny żel, który zapewnia przyjazne warunki gojenia. W ten sposób tworzą w ranie wilgotne środowisko przepuszczające powietrze i chroniące przed bakteriami. Piankowy plaster stworzony w nowoczesnej technologii hydrokoloidu absorbuje wilgoć. Pianka amortyzująca osłabia ucisk ciasnych butów. W przypadku powstania dolegliwości szybko i skutecznie eliminuje ból związany z pęcherzem. Producent zaleca stosowanie plastrów profilaktycznie. W ten sposób uchronią nas przed otarciem skóry, np. w nowych butach.

Cena: 16,90 zł (6 sztuk)

Zastosowanie produktu

Do stosowania ochronnie na pęcherze i odciski na stopach. Mogą być stosowane profilaktycznie, na przykład w pierwszych dniach noszenia nowych butów.

1. Pęcherz i jego okolice oczyść i osusz, upewnij się, że skóra nie jest tłusta od kremu.
2. Jeżeli pęcherz jest otwarty, zdezynfekuj go przed założeniem plastra.
3. Usuń papier ochronny, starając się unikać dotykania warstwy samoprzylepnej.
4. Ostrożnie przyłóż stroną przylepną do pęcherza, mocno dociskając brzegi plastra do skóry.
5. Plaster należy wymienić dopiero, gdy sam zacznie się odklejać (może to potrwać nawet kilka dni).
6. Usuwając plaster nie pociągaj go do góry, tylko powoli rozciągnij wzdłuż skóry.
Plastry mogą być stosowane profilaktycznie, na przykład przez pierwsze dni noszenia nowych butów.


Środki ostrożności: nie stosować na zainfekowane lub zabrudzone rany. Osoby chore na cukrzyce powinny przed użyciem zasięgnąć porady lekarza. Jeżeli rana pęcherza pogarsza się, należy skonsultować się z lekarzem. Ze względów higienicznych każdy plaster stosować tylko jeden raz. Zniszczone opakowanie ochronne plastra może wpływać na jego skuteczność i bezpieczeństwo. Przechowywać w suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.

Obserwuj SheFoot